Chorzele. Pocisk moździerzowy przy ul. Padlewskiego

Na przestrzeni ostatnich tygodni przasnyscy policjanci dość często powiadamiani są o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek” z czasów II wojny światowej. Na takie nietypowe znaleziska trafiają przeważnie pracownicy budowlani, rolnicy w trakcie wykonywania prac polowych, czy osoby wykonujące np. prace związane z wykopami.

 

30 września kilka minut po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Chorzelach na ul. Zygmunta Padlewskiego.

– Mieszkaniec powiatu przasnyskiego podczas wykonywania prac polowych ujawnił niewybuch. Mężczyzna od razu zaprzestał wykonywanych prac i poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to  pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli niewybuch na poligon – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzeczniczka przasnyskiej policji.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce.

„Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych” – czytamy.

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: 47 70 482 00

Informując Policję należy:

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
2 miesięcy temu

no ładny ogórek, jaki kaliber?

Erodisco
Erodisco
2 miesięcy temu

Zrzucić na Moskwę

Zelensky
Zelensky
2 miesięcy temu
Reply to  Erodisco

Ja cały czas strzelam do ukraińskiej ludności cywilnej a składam na Rosjan