Chorzele. Kolejny kierowca „na zakazie” zatrzymany przez policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

8 marca w Chorzelach na ul. Młynarskiej policjanci Komisariatu Policji w Chorzelach podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Transporter.

– Podczas kontroli okazało się, że 47 – letni mieszkaniec gminy Chorzele kierując autem złamał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go od września 2021 roku. Pojazd, którym kierował został przekazany osobie wskazanej, celem uniemożliwienia mężczyźnie dalszej jazdy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd – informuje Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Kierowanie pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu jest przestępstwem zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego i grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments