Chorzele. Chciał zapłacić za zakupy koleżanki, stracił pieniądze

Mężczyzna chcąc pomóc znajomej, opłacił zakupy na kwotę 596 złotych. Okazało się, że ktoś podszył się pod jej profil na portalu społecznościowym i wyłudził od poszkodowanego pieniądze.

 

Policjanci ciągle apelują, aby przed przekazaniem komukolwiek kodu BLIK lub dostępu do bankowości mobilnej upewnić się, czy przypadkiem za prośbą o wsparcie finansowe nie kryje się oszust. Mimo tego nadal mieszkańcy powiatu przasnyskiego padają ofiarami wyłudzeń.

Do podobnego oszustwa doszło w miniony weekend na terenie gminy Chorzele.

 

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała, że w minioną niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 21.40  mieszkaniec Chorzel zgłosił, że został oszukany.

– Nieustalony sprawca posługując się profilem jego znajomej na komunikatorze internetowym, poprosił go o zapłacenie za zakupy internetowe za pomocą systemu płatności mobilnej. Pokrzywdzony wygenerował kod i opłacił transakcję w kwocie 596 złotych, następnie skontaktował się ze znajomą, która uświadomiła mu, że padł ofiarą oszustwa – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
1 miesiąc temu

A może Policjanci zamiast apelować nauczyliby się łapać takich oszustów!!’ Po to są opłacani z naszych podatków!

Gosia Dziedzic
Gosia Dziedzic
1 miesiąc temu
Reply to  Kazik

Zartujesz ? Takie komórki są w KWP nie KPP

marek
marek
1 miesiąc temu
Reply to  Kazik

A może durnie zamiast wysyłać kod najpierw by zadzwonili do danej osoby i się upewnili czy prosi o kasę. Oczywiście to nie dureń winny tylko policja.

wpz
wpz
1 miesiąc temu

Oddam Ci z nawiązką ? Ciekawe to miała na myśli?

Gosia Dziedzic
Gosia Dziedzic
1 miesiąc temu
Reply to  wpz

3 snopki żyta