Chorzele. 37 – latek kierował Volkswagenem, pomimo sądowego zakazu

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu Volkswagenem Passatem. Okazało się, że 37 – latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 11 listopada o godz. 21.10 w Chorzelach na ul. Młynarskiej funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena Passata.

– Policjanci zatrzymali 37 – letniego letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen Passat pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Chorzelach.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w razie skazania sprawcy za przestępstwo z art. 244 k.k. sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments