Chorzele. 19-latek naruszył nietykalność cielesną policjantów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

19 – letni mieszkaniec Chorzel został wczoraj zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Jak informuje KPP w Przasnyszu, mężczyzna miał szarpać i wykręcać ręce interweniującym policjantom.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 14.50 w Chorzelach.

 – 19 – letni mieszkaniec Chorzel, będąc pod wpływem alkoholu w trakcie przeprowadzanej interwencji domowej, poprzez szarpanie za umundurowanie i wykręcanie rąk, dopuścił się naruszenia nietykalności policjantów. 19 latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Grozi mu teraz kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 3 – poinformował nas asp. szt. Krzysztof Błaszczak z KPP w Przasnyszu.

 

Art.  222.  [Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza]

§  1.  Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

 

§  2.  Jeżeli czyn określony w § 1 wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza lub osoby do pomocy mu przybranej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

 


 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bęc
Bęc
2 lat temu

Poniosło chłopaka i pyk artykuł ale jak nasi stróże prawa wymierzają karę giętkim kijem to jest spoko 😀 a w naszym powiecie jest kilku takich ktorzy maja zawsze rację i nieraz się oberwie zanim się ogarnie za co i o co 😀

Poszkodowana
Poszkodowana
2 lat temu
Reply to  Bęc

Do czego nie brak to sie policja pierwsza rwie ale do wyjasnienia sprawy w której maja milion dowodow na kogos to umarzaja dochodzenie z braku dowodow albo z braku informacji o przebywaniu przestepcy… gdxie tu kur** sprawiedliwosc ? Im nikt nie moze munduru dotlnac a komus to samochod moze ktos rozje** i nic nie zrobia …

Hałtameki
Hałtameki
2 lat temu

I bardzo dobrze, zamknąć tą chorzelską patologie! To nie dzieci, to patologia i narkomani!
Powinna raz w tygodniu jeździć śmieciarka po powiecie i takich zbierać.

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  Hałtameki

Ciekawe masz podejście gościu.
Skoro tak to Ciebie już przy porodzie do wora powinni i na śmieci.