Chorzele. 10-latek stracił przytomność. Pomogli strażacy

Podczas IX Biegu ku Świętości w Chorzelach 10-letni chłopiec zasłabł i nie mógł odzyskać przytomności. Pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielali mu obecni na imprezie strażacy.

 

W poniedziałek, 20 czerwca na terenie stadionu miejskiego w Chorzelach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II zorganizowała IX Bieg ku Świętości pod patronatem burmistrz Beaty Szczepankowskiej i księdza Dziekana Stanisława Dziękiewicza. Udział w imprezie oprócz wszystkich szkół z terenu gminy wzięła policja, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz jednostki OSP.

W trakcie imprezy strażacy poruszali temat profilaktyki bezpiecznego wypoczynku podczas okresu wakacyjnego oraz przeprowadzili instruktaż z kwalifikowanej pierwszej pomocy. To właśnie ona okazała się tego dnia bardzo niezbędna.

 

Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu podczas imprezy jeden z chłopców, który ukończył bieg zasłabł i nie mógł odzyskać przytomności.

– Będący na miejscu strażacy z KP PSP w Przasnyszu oraz druhowie OSP natychmiast pospieszyli z pomocą, udzielając 10-letniemu chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez wdrożenie procedury przeciwstrząsowej i zastosowanie tlenoterapii biernej. Cały czas prowadzono wsparcie psychiczne oraz na bieżąco monitorowano stan dziecka do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego – relacjonuje rzecznik.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
6 dni temu

I pomocy należy uczyć ludzi aby we właściwym czasie udzieli fachowej pomocy potrzebującemu

Kris
Kris
6 dni temu

SUPER PANOWIE, TAK TRZYMAĆ I OBY WOGOLE TAKIEJ POMOCY NIE TRZEBA BYŁO UDZIELAĆ!!!!!

Joanna
Joanna
6 dni temu
Reply to  Kris

Super że pomóc była na miejscu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 dni temu

Bieg ku Świętości 😱?

Ja
Ja
6 dni temu

Dlaczego na takiej imprezie nie było zespołu ratownictwa medycznego zapewnionego. Strażacy wyszkoleni z pierwszej pomocy ale mogło się coś poważnego stać i inna pomoc fachowa potrzebna natychmiast, podanie leku jakiegoś

Hanna
Hanna
5 dni temu
Reply to  Ja

Była wykwalifikowana pomoc medyczna.