„Choroby neurologiczne wieku senioralnego” – kolejny wykład dla seniorów w Bogatem

27 lipca w siedzibie Klubu Senior + w Bogatem miał miejsce kolejny wykład edukacyjny  w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu ze Stowarzyszeniem „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w Radomiu.

 

Wykładowca – dr hab. Katarzyna Kaczyńska poprowadziła wykład na temat „Choroby neurologiczne wieku senioralnego – objawy, leczenie, profilaktyka”. W sposób bardzo ciekawy i interesujący przekazała seniorom szczegółową wiedzę dotyczącą najczęstszych chorób neurologicznych wieku starczego, czyli choroby Alzheimera, demencji starczej, choroby Parkinsona, stwardnienia zanikowego bocznego czy udaru mózgu.

Starzenie się organizmu jest nieuchronnym procesem. Wraz z wiekiem zmniejsza się odporność i u osób starszych układ immunologiczny działa mniej efektywnie, co potwierdzają liczne dane epidemiologiczne. Osoby starsze są narażone na schorzenia neurologiczne. Te mogą mieć różne podłoże i objawy. Często u jednego pacjenta pojawia się dany objaw chorobowy, a u kolejnego ten objaw w ogóle może nie występować. Dlatego ważne jest by obserwować swój organizm i w razie niepokojących objawów zdrowotnych skontaktować się z lekarzem.

 

Działanie realizowane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2022, Moduł II – „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

A termin wizyty u neurologa w Przasnyszu za rok.Pogratulować👍👍👍