Chopin „zagrał” w Bogdanach Wielkich [FOTO + VIDEO]

Pełna widownia, piękna muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych polskich talentów, sprzyjająca pogoda oraz doskonała organizacja i atmosfera sprawiły, że ponad dwugodzinny plenerowy koncert fortepianowy w Bogdanach Wielkich „Chopin en Vacances” okazał się wielkim sukcesem.

 

Partnerami, którzy zorganizowali sobotni koncert byli: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska i Prezes Stowarzyszenia “Dwór i park w Bogdanach Wielkich” Jan Maria Kłoczowski.

Do Bogdan, na wyjątkową ucztę muzyczną w przepięknych plenerach zjechali mieszkańcy powiatu przasnyskiego i regionu, byli również samorządowcy i przedstawiciele różnych instytucji. Burmistrz Beata Szczepankowska dziękując za koncert, zaproponowała, aby odbywał się on w tym miejscu co roku.

 

W bogdańskich plenerach na fortepianie zagrali niezwykle uzdolnieni młodzi polscy pianiści: Kamila Sacharzewska i Jan Nicewicz.

Festiwal Chopin en Vacances – organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku, dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina.

–  Uroki życia wiejskiego, zwyczaje i muzyka ludowa, piękno polskiego krajobrazu i będąca w pełnym, letnim rozkwicie przyroda oraz wspaniałe kulturalne tradycje polskiego szlacheckiego dworu i ziemiańskiego kulturalnego salonu, ukształtowały trwale wrażliwość i indywidualność artystyczną młodego Fryderyka. Pełne ciepła miejsce, wspaniali gospodarze, doskonała organizacja koncertu, wybitni młodzi pianiści i zaproszenie do kontynuacji festiwalu w przyszłości. Z uśmiechem będziemy wspominać koncert w Bogdanach Wielkich na Północnym Mazowszu – napisali tuż po nim organizatorzy całego cyklu koncertów w Polsce.

 

 

CHOPIN en VACANCES '2021 – transmisja z koncertu w Bogdanach Wielkich

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wanda
Wanda
11 miesięcy temu

Można? Super koncert, dobra kawka od ślicznych i miłych pań, fajna aura, przenieśliśmy się do przeszłości. Gratulacje.

Ama
Ama
11 miesięcy temu
Reply to  Wanda

Byłam, słuchałam, widziałam. SUPER

Kamil
Kamil
11 miesięcy temu

Mam nadzieję, że takie koncerty będą już zawsze w Chorzelach. Wielkie dziękuję.

Adam
Adam
11 miesięcy temu

Na koncercie z oczywistych powodów być nie mogłem.
Pięknie! tylko dlaczego dźwięk mono? Trzy kamery i tylko jeden mikrofon…. Słuchanie Chopina „przez dziurkę od klucza” to dziś nieporozumienie 🙁

Kamila
Kamila
11 miesięcy temu
Reply to  Adam

Proszę nie krytykować. Trzeba było być to miałby Pan prawdziwą ucztę ”na żywo”. Zawsze można wybrać się do Łazienek. A przygotowanie w Bogdanach było wzorowe. O młodych wykonawcach zapewne nie raz usłyszymy. 👏👏👏