Chopin en Vacances – koncert w zabytkowym parku podworskim w Bogdanach Wielkich

Muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Maurycego Moszkowskiego w wykonaniu młodych polskich talentów – to repertuar, którego można było wysłuchać w czasie koncertu „Chopin en Vacances”. Wydarzenie odbyło się już po raz drugi. Koncert na terenie parku i dworu w Bogdanach Wielkich okazał się sukcesem.

 

Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu, w ramach którego odbywa się koncert w Bogdanach, są Michał Korsak, prezes Fundacji „Ziemia Dobrzyńska” wraz z małżonką Beatą. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Związku Szlachty Polskie. Partnerami, którzy zorganizowali sobotni koncert na terenie zabytkowego parku podworskiego w Bogdanach byli: burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska i prezes Stowarzyszenia “Dwór i park w Bogdanach Wielkich” Jan  Maria Kłoczowski oraz pełniąca rolę gospodyni miejsca Anna Piwkowska.

 

W sobotę, 10 lipca 2022 r. w bogdańskich plenerach na fortepianie zagrali niezwykle uzdolnieni i utytułowani młodzi polscy pianiści: Eryk Koszela i Piotr Pawlak.

Fortepian marki Steinway D zapewniła i nastroiła firma Pianoforte. Festiwalowy fortepian podróżuje wraz z organizatorami po polskich dworach, parkach podworskich lub letnich krajobrazach Mazowsza, Ziemi Dobrzyńskiej i Ziemi Łęczyckiej. Koncerty organizowane są w miejscach dawnych dworów szlacheckich zapisanych w zbiorowej pamięci Polaków jako ośrodki polskiej kultury i ciągłości narodowej tradycji.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Samuel
Samuel
1 rok temu

Świetny pomysł i fajnie że impreza staje się cykliczna 🙂

Vic
Vic
1 rok temu

Świetnie że napisaliscie po wszystkim.