Choinki, stroiki i ciastka – bożonarodzeniowe wydarzenia dla Łucji Jeznach z Jednorożca

W najbliższym czasie na terenie powiatu przasnyskiego odbędą się dwa wydarzenia charytatywne. Dochód zasili zbiórkę Łucji Jeznach z Jednorożca.

 

Pierwsze z zapowiadanych wydarzeń odbędzie się w Jednorożcu. 12 grudnia przy kościele odbywał się będzie kiermasz bożonarodzeniowy. A na nim kupujący znajdą świąteczne ozdoby, wyjątkowe stroiki i pyszne ciasta.

Niecały tydzień później, 18 grudnia pomóc będą mogli mieszkańcy Chorzel. Na placu przy OSP od godziny 10.00 sprzedawane będą choinki. Organizatorzy uprzedzają, że ich ilość jest ograniczona, dlatego warto sobie drzewko wcześniej zarezerwować. Wydarzenie organizują WolonWariaci i OSP Chorzele.

 

Łucja Jeznach ma 11 lat i jest mieszkanką Jednorożca. Dziewczynka urodziła się z poważnymi wadami genetycznymi, które spowodowały u niej całkowite zaburzenia rozwoju. Zdiagnozowaną ma niepełnosprawność ruchowa, a także niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym. Łucja zmaga się również z obniżonym napięciem mięśniowym, znacznymi zaburzeniami integracji sensorycznej oraz zaburzeniami mowy. Łucja urodziła się z ubytkami kości w śródstopiu, które z biegiem lat doprowadziły do poważnych wad stóp. Dziś potrzebuje kompleksowej rehabilitacji.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments