„Choinka za odpady” dla mieszkańców Ciechanowa.

Już po raz czwarty Urząd Miasta Ciechanów wraz z PUK organizuje świąteczną akcję, w ramach której za makulaturę lub elektrośmieci mieszkańcy Ciechanowa będą mogli otrzymać choinkę w doniczce. Akcja będzie trwała od 18 do 20 grudnia lub do wyczerpania zapasów drzewek.

Za co najmniej 20 kg makulatury lub 20 kg elektrośmieci można odebrać żywe drzewko. W tym roku dla mieszkańców Ciechanowa przygotowanych będzie 400 świerków serbskich o wysokości 1,20 do 1,40 cm w donicach. Aby odebrać drzewko należy dostarczyć odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej 83 w godz. 8:00 – 18:00. Odpady będą następnie ważone, a rośliny będzie można odbierać w innej części PSZOK przy tej samej ulicy. Dla jednego gospodarstwa domowego można odebrać jedną choinkę.

W poprzednich latach akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Władze miasta oraz zarząd Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych podkreślają, że poprzez tego typu inicjatywy zwracają uwagę mieszkańców na kwestie edukacji w zakresie gospodarowania odpadami, konieczność segregowania odpadów oraz na promocję działań proekologicznych.


Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SweetPio
SweetPio
4 lat temu

Ja bym w Przasnyszu chętnie wymienił elektrośmieci za żywą choinkę na Święta! 🙂