Chleb Przaśnika – na zakwasie, z maślanką i kminkiem – nowy produkt lokalny w Przasnyszu.

Miasto Przasnysz przy współpracy z Piekarnią Klementynka powracają do legendy o Młynarzu Przaśniku.

 

– Od ubiegłego roku trwały przygotowania do stworzenia w Przasnyszu charakterystycznych produktów lokalnych, które będę silnie kojarzyły się z naszym miastem. Założyliśmy Pasiekę Miejską, gdyż miód nawiązuje do XVI wiecznych barci, które rozmieszczone były w całym naszym regionie. Najbardziej jednak zależało nam na oryginalnej recepturze chleba, który wypiekany był w dawnych dziejach – informuje Urząd Miasta Przasnysz.

 

Zadania podjęła się Piekarnia Klementynka. Od przyszłego tygodnia Chleb Przaśnika trafić ma do regularnej sprzedaży. Obecny będzie również na eventach miejskich. Chleb składa się z mąki żytniej i pszennej, zakwasu, maślanki oraz odrobiny kminku.

– Wspólnie z jedną z naszych cukierni podjęliśmy również temat Piernika Przaśnika – który być może również zagości w naszym mieście – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
23 dni temu

Super zdrowy chlebek

jana
jana
23 dni temu

Gdzie można kupić miód z miejskiej pasieki? W ubiegłym roku rozdano w „ramach promocji miasta” dla notabli 🙂 Gorszy sort też lubi miejski miód.:)

Michal
Michal
23 dni temu

wow. Można zamówić przez internet? 😛

jana
jana
23 dni temu
Reply to  Michal

Kup sobie , ja chcę przasnyski .Ale żeś błysnął 🙂

Michal
Michal
21 dni temu
Reply to  jana

to był żart.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
23 dni temu

Przaśny chleb na zakwasie! To niedorzeczne, bo przaśność chleba polegała na tym, że ciasto chlebowe nie było poddawane fermentacji.

Jamal
Jamal
23 dni temu

Założyliśmy Pasiekę Miejską, gdyż miód nawiązuje do XVI wiecznych barci, które rozmieszczone były w całym naszym regionie. Najbardziej jednak zależało nam na oryginalnej recepturze chleba, który wypiekany był w dawnych dziejach

A ja myślałem, że to po prostu kopiowanie pomysłu z Ciechanowa, tak jak większości z resztą, niestety tych tańszych, bo na droższe nas nie stać.

Bolek
Bolek
23 dni temu

Klementynka i zdrowy chlebek?? przecież tam można było kupić towary najniższej jakości.