Chemioterapia nie pomaga małej Lence Borkowskiej. Szansą jest leczenie w amerykańskiej klinice

Niespełna 3-letnia Lena Borkowska choruje na nowotwór złośliwy – glejak nerwu wzrokowego. Stosowana do tej pory, wyniszczająca organizm chemioterapia, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Szansą dla dziewczynki jest leczenie w amerykańskiej klinice. Te jednak jest kosztowne.

 

Lenka Borkowska nie jest mieszkanką naszego powiatu, a Oborowa w województwie kujawsko-pomorskim. Z prośbą o zamieszczenie informacji o zbiórce zwróciła się do nas pochodząca z naszego powiatu, czytelniczka, dla której ta mała dziewczynka i jej rodzice są bliskimi osobami.

Choroba zaczęła się całkiem niewinnie.

–  Kiedy jednak usłyszałam, że to glejak nerwu wzrokowego, ziemia usunęła mi się spod stóp. Nie mogłam uwierzyć, że to się dzieje naprawdę – informuje mama dziewczynki.

 

Standardowa procedura leczenia zakłada chemioterapię. Dla Lenki zaplanowano aż 70 wlewów – to dawka, która miała pomóc w walce z guzem.

– Niestety, to leczenie okazało się niewystarczające. Dzięki informacji innych rodziców dowiedziałam się o istnieniu amerykańskiej kliniki, która pomaga dzieciom takim jak Lenka. W moim sercu pojawiła się nowa nadzieja, światełko w tunelu – stwierdza.

Leczenie zagraniczne wiąże się jednak z dużymi kosztami. Wycenione zostało na ponad milion złotych.

Jeśli ktoś z naszych czytelników, chciał wesprzeć zbiórkę, może to zrobić tutaj: https://www.siepomaga.pl/lena-borkowska

 

– Czasem głaszczę Lenkę i staram się przełykać łzy, by moja córeczka nie wyczuła jak bardzo się boję tego, że nie zdążę pokazać jej świata – mówi mama dziewczynki i dziękuje za każdą nawet najmniejszą wpłatę.

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments