Chciała wygrać w loterii bankowej. 63-latka straciła prawie 3 tys. zł

63-letnia kobieta zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie jako ofiara oszustwa internetowego, w wyniku którego straciła prawie 3000 zł. Policja apeluje do społeczności, aby nie ujawniać danych z karty płatniczej oraz nie otwierać linków otrzymanych od nieznajomych.

 

Zdarzenie miało miejsce, gdy kobieta natrafiła na ogłoszenie dotyczące loterii w banku na jednym z popularnych portali społecznościowych.

– Pragnąc wygrać duże pieniądze, 63-latka kliknęła w link zawarty w ogłoszeniu. Następnie podała swoje wrażliwe dane, które były niezbędne do zalogowania się do bankowości internetowej. To działanie doprowadziło do uzyskania przez przestępcę dostępu do jej konta – informuje mł. asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

 

Policja ponownie apeluje o zachowanie ostrożności i przestrzega przed podawaniem danych osobowych oraz danych kart płatniczych, jak również przed otwieraniem linków od nieznanych osób. Rzeczniczka dodaje, że należy zawsze dokładnie czytać treść otrzymywanych wiadomości oraz unikać przekazywania haseł, pinów czy kodów dostępu. Dodatkowo, nie powinno się instalować nieznanych aplikacji na telefonie ani innych urządzeniach, na których korzysta się z bankowości internetowej.

 

ald

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments