Chciała sprzedać dziecięcy leżak. Straciła 10 tysięcy złotych

33 – letnia kobieta została oszukana podczas sprzedaży leżaka dziecięcego za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Aby otrzymać pieniądze kliknęła w „link do otrzymania zapłaty”. Przestępca uzyskał w ten sposób dostęp do jej konta bankowego. Kobieta straciła łącznie 10 000 złotych.

 

33 – letnia letnia kobieta wystawiła za pośrednictwem elektronicznej platformy sprzedażowej leżak dziecięcy. Po chwili otrzymała wiadomość, że przedmiot został sprzedany.

– Aby otrzymać płatność za towar kobieta musiała kliknąć w przesłany link. 33 – latka postępowała zgodnie z instrukcjami. Przestępca uzyskał w ten sposób dostęp do jej konta bankowego. Gdy kobieta próbowała zalogować się do aplikacji mobilnej swojego banku otrzymała informację, że jej rachunek bankowy został zablokowany – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

 

– Podczas rozmowy z pracownikiem banku 33 – latka dowiedziała się, że ktoś przy użyciu kodu systemu płatności mobilnych wypłacił z jej konta 5000 zł, a następnie zrobił przelew na inny rachunek pieniędzy w kwocie 5000. W ten sposób kobieta straciła łącznie 10000 zł – dodaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments