Chciała sprzedać chodzik, straciła kilka tysięcy złotych. Mieszkanka powiatu przasnyskiego została oszukana

Mieszkanka powiatu przasnyskiego chciała sprzedać dziecięce akcesoria. Kliknęła na przesłany przez zainteresowaną kupnem osobę link i straciła kilka tysięcy złotych.

 

– Mieszkanka powiatu przasnyskiego, na jednym z portali, oferowała do sprzedaży chodzik dziecięcy oraz krzesełko do karmienia. Za pośrednictwem komunikatora internetowego Messenger, ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem chodzika. Kupiec chciał zapłacić za towar z góry i żeby nie fatygować sprzedającej, umówić kuriera we własnym zakresie. W celu potwierdzenia odbioru pieniędzy za towar sprzedająca miała tylko kliknąć w podany link – informuje Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

41 – latka zgodziła się na warunki transakcji i skorzystała z przesłanego linku, który jak się później okazało, prowadził na fałszywą stronę banku.

 

– Na tej stronie podała dane logowania do bankowości elektronicznej. Kilka chwil później kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, który będąc w posiadaniu danych z fałszywego formularza, wypłacił z konta 7569 zł – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o czujność i dokładne sprawdzanie, gdzie i komu udostępniamy swoje dane, hasła dostępu do karty, konta.

– Nigdy nie klikaj w podsyłane przez nieznane osoby linki! Pamiętaj, że kod CVV do karty podajemy tylko wtedy, gdy sami robimy zakupy, a nie gdy ktoś nas o to poprosi. Jeśli kupujący wymaga wejścia w przesłany link, logowania się na stronę płatności elektronicznej, możesz być pewny, że to oszustwo – dodaje.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
1 rok temu

Trzeba uważać do mnie kilka razy się podawali za firmę FedEx że kurier ma przyjechać ale zorientowałem się że to oszuści