Chciał zainwestować w kryptowaluty. Został oszukany na prawie 80 tys. zł

To już kolejny przypadek oszustwa internetowego na kryptowaluty na terenie powiatu makowskiego. Tym razem ofiarą oszustów padł 31-latek.

 

Do 31-letniego mieszkańca powiatu makowskiego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy, w której mężczyzna utworzył konto do inwestowania w kryptowaluty. Poinformował mieszkańca powiatu makowskiego, że ten zgromadził na swoim koncie 44 tys. zł i musi je teraz wypłacić. Rzekomy konsultant zaoferował swoją pomoc. Mężczyzna zgodził się i wykonywał polecenia oszusta.

 

– Zainstalował na swoim komputerze aplikację, która dała całkowity dostęp do jego komputera. Oszust poprosił o zalogowanie się do konta bankowego, co też mężczyzna uczynił. Cały czas 31-latek widział jak oszust zdalnie wykonuje operacje na jego koncie bankowym. Rozmówca przekonywał, że by można było wypłacić zarobione pieniądze, trzeba wpłacić podawane przez niego sumy pieniędzy – informuje asp. Monika Winnik.

31-latek nie miał wymaganej kwoty na swoim koncie, więc oszust zaczął zaciągać pożyczki, na początku o małych kwotach. Robił przelewy, zaciągał pożyczki będąc cały czas w kontakcie telefonicznym i zapewniając, że pieniądze do niego wrócą.

– Niestety tak się nie stało. Podczas tej kilkugodzinnej „transakcji” 31-latek przekazał skan swojego dowodu osobistego, co wykorzystał oszust zaciągając kolejne pożyczki. Mężczyzna łącznie stracił 78 tys. zł – dodaje.

Policja upomina, by w momencie kiedy kontaktuje się z nami osoba która proponuje szybki i wysoki zysk dzięki inwestycji w kryptowaluty, instalację aplikacji na telefonie lub komputerze, która ma posłużyć do zakupu kryptowaluty lub wykonania innych operacji finansowych, wsparcie w inwestycjach i obsłudze aplikacji przez „analityka” warto zastanowić się i zachować ostrożność.

– Pamiętajmy również, aby nie udostępniać swoich danych takich jak hasła i loginy do kont bankowych, skanów dokumentów, numerów kart bankomatowych i pinów do nich, itp. – mówi oficer prasowy makowskiej policji.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments