Chciał wyprzedzić ciągnik rolniczy, uderzył w audi

40 – latek chciał wyprzedzić ciągnik rolniczy, uderzył w wyprzedzające go audi. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym.

 

W środę, 2 sierpnia o godz. 16.43 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęła informacja o kolizji, do której doszło w miejscowości Pęczki-Kozłowo (gmina Krasne).

– Kierujący pojazdem marki Seat Cordoba, 40 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie upewniając się o możliwości wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego, doprowadził do zdarzenia drogowego z wyprzedzającym go pojazdem marki Audi – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Samochodem marki audi kierowała 48 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego.

– Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia, ukarali sprawcę kolizji mandatem karnym w wysokości 1250 złotych – dodaje rzeczniczka.

 

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Policjanci przypominają, że rozpoczął się czas szczególnie intensywnej pracy w rolnictwie. Przełom lipca i sierpnia to przede wszystkim żniwa. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w celu uniknięcia zdarzeń drogowych.

„Użytkownicy dróg w przypadku napotkania na drodze dużego sprzętu rolniczego powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania, szczególnie podczas wyprzedzania pojazdów posiadających spore gabaryty. Innym zagrożeniem dla bezpieczeństwa są rzeczy, które zostają przez koła takich pojazdów naniesione na drogę. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na którą naniesiona jest np. glina, czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna” – przypominają funkcjonariusze.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments