Chciał sprzedać koła, stracił ponad 2500 złotych

32 – letni mężczyzna chciał sprzedać koła samochodowe za pośrednictwem jednego z popularnych internetowych serwisów ogłoszeniowych. Stracił ponad 2500 złotych. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod kupujących.

 

We wtorek, 1 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 32 – letni mężczyzna, który został oszukany podczas sprzedaży na internetowej platformie handlowej.

– Mężczyzna wystawił na sprzedaż felgi z oponami. Bardzo szybko poprzez komunikator skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Pod pretekstem wykonania przelewu za zakupy, w wiadomości e-mail przesłała link i przekonała mężczyznę, żeby otrzymać przelew musi „wejść” w przesłany w wiadomości link i zalogować się na stronę swojego banku – relacjonuje przebieg zdarzeń asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

32  – latek kliknął w przesłany link i w ten sposób pozwolił oszustowi na uzyskanie dostępu do bankowości elektronicznej, a następnie wygenerowania kodów systemu płatności mobilnych. Oszust wypłacił w ten sposób pieniądze w kwocie ponad 2500 zł.

 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, aby :

  • nigdy nie wchodzić w przesłane linki;
  • nie instalować nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa;
  • nie udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową;
  • nigdy nie podawać haseł, pinów, ani kodów dostępu;
  • czytać uważnie sms-y autoryzacyjne z aplikacji mobilnej ze swojego banku.
  • Jeżeli staniesz się ofiarą przestępstwa, niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej. O każdym oszustwie poinformuj Policję.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiecie co to śmierdzi?
Wiecie co to śmierdzi?
1 miesiąc temu

Dlaczego w całym mieście znowu śmierdzi? Nie można otworzyć okna, nie mówiąc o wyjściu z domu. Aspiracje do ściągnięcia turystów a tu nie na czym oddychać !!