Chciał sprzedać części samochodowe. Stracił 28 tys. złotych

27 – latek został oszukany podczas internetowej transakcji. Chciał sprzedać części samochodowe, a stracił 28 tysięcy złotych.

 

2 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 27 – letni mężczyzna, który został oszukany podczas transakcji na portalu internetowym.

– Mężczyzna na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż części samochodowe. Kilka minut później otrzymał wiadomość sms z informacją, że wystawiony przez niego towar został sprzedany. Wiadomość zawierała link za pośrednictwem, którego miał zaakceptować zamówienie, a następnie, aby odebrać płatność miał wybrać swój bank i zalogować się na swoje konto – wyjaśnia mł. asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

 

Mężczyzna wypełnił formularz wpisując swoje dane. Po chwili zadzwoniła do niego kobieta o wschodnim akcencie.

– Kobieta przekonała go, że w celu weryfikacji płatności musi on potwierdzić w aplikacji mobilnej swojego banku otrzymywane wiadomości. 27 – latek uwierzył kobiecie, że jest to niezbędne do otrzymania płatności za sprzedany towar. Następnie oszustka przekonała mężczyznę, że do kolejnego etapu weryfikacji konieczne jest podanie kodu systemu płatności mobilnej. 27 – latek postępował zgodnie z instrukcjami – dodaje rzeczniczka.

Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa, gdy otrzymał wiadomość o wypłacie pieniędzy z bankomatu w innym mieście. Z jego konta zniknęło 28 tysięcy złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments