Chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie Policja. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci w ubiegłą niedzielę, w nocy zatrzymali do kontroli hondę, którą poruszało się czterech młodych mężczyzn. Jeden z nich, by urozmaicić wieczór, zadzwonił na numer alarmowy 112 i zgłosił fikcyjną interwencję. W ten sposób chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie patrol. Teraz odpowie przed sądem.

 

Przed godz. 21:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, dotyczące bójki na terenie gminy Stupsk, w której miało brać udział około 30 osób. Na miejsce zostali skierowani policjanci, jednak nie ujawnili żadnej niebezpiecznej sytuacji. Przed godz. 22:00 ktoś ponownie zgłosił interwencję tej samej treści. Policjanci po raz kolejny jej nie potwierdzili. Patrolując teren zauważyli natomiast hondę, której kierowcę zatrzymali do kontroli.

Kierujący oraz trzech pasażerów, mieszkańców pow. mławskiego, zachowywali się nerwowo i agresywnie. Dwóch z nich nie wykonywało poleceń policjantów, próbowali uciec z miejsca kontroli. Zostali jednak szybko zatrzymani.

W trakcie interwencji policjanci sprawdzili zgłaszającego. Okazał się nim jeden z agresywnych mężczyzn, 23-letni mieszkaniec gm. Stupsk. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja.

Teraz, za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, pozbawienia wolności lub kara grzywny. Sąd może orzec także nawiązkę za spowodowanie niepotrzebnych działań policji.


 

Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments