Chciał rzucić się pod pociąg. Pijany 42-latek trafił do policyjnego aresztu

Pijany 42-latek groził, że rzuci się pod pociąg. Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu przekazano go w ręce lekarzy.

 

We wtorek, 5 grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony stacji PKP w Ciechanowie, że po torach kolejowych chodzi mężczyzna, który grozi, że rzuci się pod pociąg.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mundurowi sprawdzili wskazany przez zgłaszającego rejon i już po chwili zauważyli mężczyznę chodzącego po torach. 42 – latek był pijany, groził popełnieniem samobójstwa – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, by uniemożliwić mu zrobienie sobie krzywdy. Potem przetransportowali go do policyjnego aresztu.

– Dzięki sprawnej akcji ciechanowskich policjantów nie doszło do tragedii. Po wytrzeźwieniu 42-latek został przekazany w ręce lekarzy – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje, aby w sytuacjach dla nas dramatycznych poprosić o pomoc innych.

– Zdarza się, że nie dostrzegając szansy na rozwiązanie swoich problemów bądź nie widząc sensu w pokonywaniu trudności, człowiek postanawia odebrać sobie życie. Jest to dramatyczna decyzja i wyjście najgorsze z możliwych. Jeżeli znajdujemy się w sytuacji kryzysowej i potrzebujemy pomocy lub wsparcia, nie wstydźmy się poprosić o taką pomoc innych, bowiem każdy z nas ma w życiu gorsze chwile. Pamiętajmy o tym, że warto zgłosić się do specjalistów, którzy mogą nam pomóc przejść przez trudny okres w życiu – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Taylor
Taylor
2 miesięcy temu

Liczba samobójstw od 2024r. wzrośnie wielokrotnie