Chciał kupić telefon komórkowy w atrakcyjnej cenie. Stracił pieniądze

50 – latek chciał kupić telefon komórkowy. Znalazł bardzo atrakcyjną ofertę, a jego żona przelała pieniądze. Sprzedający zniknął.

 

50 – letni mężczyzna na stronie internetowej zauważył bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży telefonu komórkowego.

– Skontaktował się z żoną, która na jego prośbę przelała na wskazany w ogłoszeniu numer konta sumę ponad tysiąc złotych. Kupujący zapłacili za towar i przesyłkę z góry, korzystając z przelewu bankowego. Pokrzywdzony do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu ze sprzedającym oraz nie uzyskał pieniędzy za zakup telefonu pomimo odstąpienia od umowy – informuje podkom. Aneta Prusik z KPP Mława.

 

Policja ustaliła, że za pośrednictwem strony internetowej, z której skorzystał pokrzywdzony, doszło do innych oszustw na terenie kraju.

– Jak uchronić się przed tego typu oszustami? Warto posłuchać głosu rozsądku, który podpowiada, że atrakcyjna oferta może być zwykłym oszustwem. Płatność z góry także jest obarczona dużym ryzykiem. Realizując zakupy na stronach internetowych, warto sobie uświadomić, że liczymy przede wszystkim na uczciwość sprzedającego – to dość ryzykowne. Jeśli to tylko możliwe, warto realizować takie  zakupy lokalnie, odbierając towar osobiście – radzą funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments