Chciał kupić quada. Stracił pieniądze

Policja przestrzega przed nieuczciwymi sprzedającymi w sieci. Mieszkaniec gminy Płoniawy wpłacił zaliczkę na zakup quada. Potem kontakt ze sprzedającym urwał się.

 

Do komendy zgłosił się 35 – letni mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych zobaczył atrakcyjną ofertę dotyczącą sprzedaży quada.

– Zainteresowany zakupem skontaktował się za pomocą popularnego komunikatora ze sprzedającą. Oferta była aktualna, a sprzedająca w wiadomości napisała, że może quad zarezerwować za 10 % zaliczką – informuje Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Kiedy 35 – latek przelał pieniądze kontakt ze sprzedającą urwał się. Mężczyzna stracił kilkaset złotych.

 

Policja apeluje do wszystkich o rozwagę podczas zakupów w sieci. Zwracajmy szczególną uwagę na to, czy cena towaru nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Unikajmy bezwzględnie dokonywania zapłaty za zakupiony towar poprzez różne systemy płatności, które nie pozwalają w żaden sposób zidentyfikować odbiorcę naszej płatności.

W przypadku zaistnienia oszustwa, przestępca wybiera nasze pieniądze w każdym miejscu naszego kraju, a pozostaje po nim jedynie numer telefonu komórkowego, który najczęściej jest użytym raz do popełnienia przestępstwa.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments