Chciał kupić łóżko, a stracił 1700 zł

43 – latek stracił prawie 1700 zł kupując łóżko przez internet. Niestety towar do niego nie dotarł. Policja przypomina o rozsądku podczas internetowych zakupów.

 

W miniony poniedziałek (16.10) o oszustwie podczas internetowych zakupów poinformował policjantów 43 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego.

– Mężczyzna w sierpniu br. znalazł w sieci sklep z ofertą sprzedaży łóżka za prawie 1700 zł. 43 – latek postanowił je kupić i w tym celu wpłacił całą kwotę na wskazany rachunek bankowy. Początkowo sprzedawca zwlekał z wysyłką towaru. W końcu kontakt zupełnie się urwał. Pokrzywdzony do tej pory nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policja apeluje o większą ostrożność podczas internetowych zakupów.

– Przed planowanym zakupem warto sprawdzić komentarze dotyczące sprzedawcy, aby nie paść ofiarą oszustwa. Wyjątkowo niska cena w porównaniu do innych ofert również powinna wzbudzić niepokój. Jeżeli zdecydujemy się na zakup, wybierzmy raczej opcję płatności za pobraniem. Wpłata całej kwoty przed otrzymaniem towaru niesie wysokie ryzyko straty pieniędzy. Pamiętajmy, aby zawsze kierować się zasadą ograniczonego zaufania – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments