Chciał kupić konia przez Internet. Stracił pieniądze

30-latek chciał kupić przez Internet rasowego konia. Po wpłaceniu zaliczki, sprzedający zerwał z nim kontakt i skasował ogłoszenie.

 

W miniony weekend do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim zgłosił się 30-letni mieszaniec powiatu makowskiego, który poinformował, że na jednym z portali internetowych kupił konia rasy wielkopolskiej i wpłacił za niego 500 złotych zaliczki.

– To miała być dobra okazja, jednak po wpłaceniu zaliczki sprzedający zerwał kontakt z kupującym i skasował ogłoszenie. Mężczyzna stracił pieniądze. 30 – letni zgłaszający to samo ogłoszenie znalazł na innym portalu, gdzie były te same zdjęcia konia, lecz cena za zwierzę wynosiła 9500 euro. Jak się okazało to ogłoszenie było prawdziwe, a zdjęcia zamieszczone na aukcji zostały skopiowane przez oszusta – informuje st. asp. Monika Winnik.

 

Policja ostrzega przed cyberprzestępcami, którzy nagminnie grasują w internecie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty oszczędności.

– Pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Uważajmy na „super okazje”, bo nie zawsze to co widać na zdjęciu ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, lub jest nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny – dodaje Winnik.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Facet najwyraźniej dał się zrobić w konia. Nie on pierwszy i nie ostatni…