Chciał kupić drewno opałowe. Stracił pieniądze

Wraz z przyjściem jesieni powrócił sposób wyłudzenia pieniędzy „na opał”. 32 – latek stracił zaliczkę na drewno opałowe. Policjanci apelują o rozwagę podczas internetowych zakupów.

 

W związku z przyjściem jesieni i początkiem sezonu grzewczego powrócił typ oszustwa na tak zwany „opał”.

– Przestępcy zamieszczają w Internecie oferty sprzedaży opału, pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. W taki właśnie sposób został oszukany 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna pod koniec września znalazł na jednym z portali społecznościowych ofertę sprzedaży drewna opałowego w atrakcyjnej cenie – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Podczas rozmowy telefonicznej sprzedawca ustalił z kupującym szczegóły transakcji.

– Mężczyzna wpłacił zaliczkę na wskazane konto bankowe i oczekiwał na przesyłkę. Niestety czas realizacji zamówienia minął, a mężczyzna nie otrzymał towaru. Gdy kontakt ze sprzedawcą się urwał 32 – latek uświadomił sobie, że został oszukany. Ciechanowscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w tej sprawie – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas internetowych zakupów.

– Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas internetowych zakupów. Prosimy o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. „Super oferta” i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy ich wiarygodność. Przy składaniu zamówienia wybierajmy opcję zapłaty przy odbiorze – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gośka
Gośka
1 miesiąc temu

Tyłu jest sprzedawców drewna na rynku że nie potrzeba dawać zaliczek przez internet,ale jak ktoś chce tracić kasę to jego sprawa