Chcą sprowadzić do powiatu nowoczesne urządzenie rehabilitacyjne.

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” buduje nowoczesny ośrodek rehabilitacji leczniczej. Uruchomili zrzutkę, aby zebrać środki finansowe na urządzenie do reedukcji chodu – lokomat. Jest ich tylko kilka w Polsce, a jego koszt to ponad 2 miliony złotych.

 

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasze Dzieci” od lat prowadzi placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Angażują się w wiele różnych projektów. Kolejnym ich pomysłem jest wybudowanie centrum rehabilitacji leczniczej.

– Czas oczekiwania na podstawową opiekę rehabilitacyjną w naszym regionie wynosi średnio 180 dni. Inne regiony wyglądają podobnie, jak nie gorzej. Mowa jest o podstawowych zabiegach rehabilitacyjnych, a co z tą rehabilitacją, która jest bardziej zaawansowana np. rehabilitacja neurologiczna. Na takie zabiegi czas oczekiwania wydłuża się jeszcze bardziej, a część z tych zabiegów jest wręcz niemożliwa dla zwykłego Kowalskiego. Ilość ośrodków udzielających takiej rehabilitacji jest znikoma stąd też czas oczekiwania – wskazuje fundacja.

Ich celem jest otworzenie takiego ośrodka, który byłby bardziej dostępny dla mieszkańców powiatu przasnyskiego, a w jego wnętrzach dostępne nowoczesne sprzęty rehabilitacyjne.

– Dodatkowo znajdzie się sala rehabilitacyjna dla osób ze schorzeniami neurologicznymi. Jest to bardzo ważna sala ze względu właśnie na trudną dostępność a potrzebujących jest bardzo wielu. W wyposażeniu tej sali znajdzie się m. in. urządzenie do reedukcji chodu – lokomat. Dla zainteresowanych urządzeń tych w Polsce jest bardzo mało a dostanie się na zabiegi jest bardzo kosztowne – dodają.

Na cel budowy ośrodka pozyskali fundusze z wielu miejsc, ale nie pokrywają one wszystkich kosztów. Stąd pomysł na zrzutkę, gdzie można wpłacać datki.

– Potrzeby są ogromne ale wierzymy, że przy państwa pomocy jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel w pełni. Każda złotówka przybliża nas do tego celu. Pomagając nam, pomagacie państwo również sobie. Każdy z nas będzie miał możliwość skorzystania z zabiegów w realnym czasie. Pozyskane środki z innych źródeł nie pokrywają w pełni wszystkich kosztów realizacji zadania – prosi o pomoc fundacja.

Planowany termin uruchomienia ośrodka to czwarty kwartał 2021 roku.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments