Chcą monitoringu na rogu Świerkowej i Brzozowej w Przasnyszu

Zarząd Osiedla nr 6 złożył wniosek do burmistrza o dodatkowy monitoring u zbiegu bloków Świerkowa 2 i Brzozowa 1.

 

– W związku z ustaleniami z ostatniego posiedzenia Zarządu Osiedla nr 6 w Przasnyszu, w którym uczestniczyli mieszkańcy, burmistrz Łukasz Chrostowski, radni Rady Miejskiej z obszaru Osiedla oraz dzielnicowy z KPP w Przasnyszu, w imieniu mieszkańców – zwróciłem się jako radny miejski wraz z przewodniczącym Zarządu Osiedla Grzegorzem Sztymelskim z wnioskiem do Burmistrza Łukasza Chrostowskiego o instalację gniazda monitoringu przy ulicy Świerkowej 2 w Przasnyszu – w okolicach sklepu spożywczego, u zbiegu bloków Świerkowa 2 i Brzozowa 1 – informuje Sławomir Czaplicki.

Dodał, że uzgodniona została, z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Przasnyszu, decyzja o dofinansowaniu kamer przez spółdzielnię –  na zasadach „50/50”.

– Koszt po obu stronach jest wtedy niewielki – dodaje radny Czaplicki. – Montaż kamer w tym miejscu jest zasadny, ponieważ nie obejmuje go istniejący monitoring i znacząco wpłynie na stan bezpieczeństwa oraz porządku, także w okolicach placu zabaw przy ulicy Brzozowej – dodaje.

Wniosek zostanie rozpatrzony przez burmistrza.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
Witek
1 miesiąc temu

Lepiej zrobta asfalt na Pileckiego

Donia
Donia
1 miesiąc temu

A gdzie radni z poręki burmistrza czym się wyróżnia. Poszli tylko po pieniądze.Na osiedlu Witosa też by coś zrobić i na Wojskowej Tęczowa i tzw stare działki.

npn
npn
1 miesiąc temu
Reply to  Donia

Tęczowa zarośnięta prawie pół metrowe chwasty .Chyba miasto powinno skosić.

Hela
Hela
1 miesiąc temu
Reply to  npn

Całe miasto zarośnięte

Aaa
Aaa
1 miesiąc temu

Kamery że słupa przy Szkole nr 3 już wróciły? Te które nagrywały ile ludzi parkuje nielegalnie na miejscach dla niepelnosprawnych .

Krystyna
Krystyna
1 miesiąc temu

Nie wiem czemu w Przasnyszu rośnie takie chuliganstwo? Brak patroli? Przyzwolenie? Nic sie w tym kierunku nie robi. Zrobic jakieś miejsce dla młodzieży bo nie ma gdzie sie wyszalec więc dodziwiaja komus pod oknem. I takich miejsc w Przasnyszu jest dużo więcej. Nie spi sie do 4 nad ranem. Ale kogo to obchodzi? Tu widzialam, że walczą o autobusy miejskie bo inne miasta mają. Inne miasta mają też straż miejską, pociągi itp. Co po tym wszystkim jak niedługo z domu sie nie wyjdzie bo w Przasnyszu robi sie niebezpiecznie.

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Dlaczego bloki nie sfinansują z własnych funduszy remontowych, tylko chcą od miasta.Bloki wspólnot mieszkaniowych finansowały z własnych środków to dlaczego miasto ma dokładać na monitoring placów spółdzielni

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Bo płacą podatki, tak samo jak inni.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof

Wspólnoty też płacą podatki i musieli sami dofinansować

Krystyna
Krystyna
1 miesiąc temu

Swoją drogą jeśli nieopodal policji mieszkańcy nie czują sie bezpieczni i nie ma porządku i trzeba tam kamery zakładać to w tym mieście dzieje sie cos niepokojącego. Kamery nie zastąpią patroli. Na okres wiosenno – letni powinny byc wzmożone patrole. Jak to wyglada żeby pod okiem policji nie bylo porządku? Wychodzi na to, że na Zawodziu jest bezpieczniej niz przy Sądzie, Policji.