Charytatywny kiermasz książek na przasnyskim rynku już w niedzielę, 16 kwietnia

W niedzielę, po Świętach Wielkanocnych, na przasnyskim rynku odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mariusza Maciaszczyka, prezesa GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich.

 

W niedzielę, 16 kwietnia 2023, od godz. 11:00, na rynku miejskim w Przasnyszu odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Cały dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na pomoc w powrocie do zdrowia Mariusza Maciaszczyka. Organizatorem jest GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich.

U Mariusza Maciaszczyka, prezesa przasnyskich rekonstruktorów i społecznika zdiagnozowano guza chromochłonnego nadnerczy. Rozpoczął się okres długotrwałych pobytów w szpitalach. W międzyczasie problemy zdrowotne wzmogły się, częstotliwość skoków ciśnienia zwiększyła się do kilku tygodniowo, doszedł do nich ciężki refluks z dusznościami i cofaniem treści pokarmowej.

 

W styczniu 2022 roku Mariusz zaraził się koronawirusem i w związku z niską saturacją, ponownie trafił do szpitala. Podczas pobytu na oddziale rehabilitacyjnym, wykryto u niego dużą, ośmiocentymetrową, przepuklinę rozworu przełykowego. Przepuklina uciska na woreczek osierdziowy serca i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Częste pobyty w szpitalach, niekontrolowane skoki ciśnienia i tachykardia wykluczają pracę zarobkową, a drogie leki, które musi przyjmować to poważne obciążenie finansowe. Koszty badań są ogromne, a zwiększająca się inflacja uniemożliwia skierowanie się do specjalistów, którzy zastosowali by odpowiednie leczenie i przywrócili Mariusza do pełnego zdrowia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika M.
Monika M.
10 miesięcy temu

Cieszę się, że Pani Prezes Monika ze swoją Areną dołączyła rzutem na taśmę do wydarzenia
Jak Arena to i wsparcie Pana Burmistrza będzie, i o to chodzi. Brawo
Taki organizator wróży ogromny sukces i sporą zebraną kwotę
Trzymam kciuki i do zobaczenia

Marta
Marta
10 miesięcy temu
Reply to  Monika M.

ten twór polityczny o nazwie arena wtrąca się we wszystkie zbiórki innych stowarzyszeń i przypisuje sobie ich zasługi, na szczęście zakończy działalność zaraz po wyborach jak burmistrzowe media przasnysz

Maniek
Maniek
10 miesięcy temu
Reply to  Marta

A które zbiórki sobie przypisali?

Mirek
Mirek
10 miesięcy temu
Reply to  Maniek

Nawet do tej

Weronika
Weronika
10 miesięcy temu
Reply to  Marta

Klasy to im brak, to fakt. Wszystko robione na pokaz. Dla lansu. Przykre.

Maniek
Maniek
10 miesięcy temu

Bo jak tak czytam wasze komentarze, to zastanawiam się skąd mowa o arenie skoro w artykule nie ma o nich zdania!
Czyżby zazdrość, niezdrowa rywalizacja?
Ludzie, chodzi o pomaganie ludziom a nie o wasze interesy

Mirek
Mirek
10 miesięcy temu
Reply to  Maniek

Gdyby to chodziło o pomaganie ludziom byłoby super, tyle że to chodzi o wykorzystanie tego do wyborów samorządowych. Pan starosta podpatrzył i też założył stowarzyszenie. Oni wszyscy mają parcie na wybory, wytatuowany pan i reszta na chorych dzieciach chcą na listy wyborcze wjechać.

Maniek
Maniek
10 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Poczekaj, ja tam nie widzę żadnego z władzy? Gdzie ci politycy ?

Bartosz Gnojewski
Bartosz Gnojewski
10 miesięcy temu

Dzień dobry! W odpowiedzi na Wasze haniebne oskarżenia i oszczerstwa, skierowane wobec mnie i mojego Stowarzyszenia Arena Dobra pragnę napisać, iż nigdy nie zakładałem udziału w wyborach samorządowych i parlamentarnych jako kandydat! Podejmowane przez nasze Stowarzyszenie działania są wynikiem naszych celów pomocy i wsparcie osób potrzebujących, a nie prywatnych aspiracji politycznych! Więcej na ten temat na moim profilu na fb: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0FaRAAtcproWfR42i8wMZdYESfqTkayeG7W5jezQRf43CWV13Tz7yxMRWsQ4wytFXl&id=100001115711959 Ps. Będziemy uczestniczyć w innych zbiórkach, bo po pierwsze nikt nie ma tzw. monopolu na pomaganie, a po drugie nasze Stowarzyszenie nie odmawia nikomu pomocy! Więc nie pozostajemy obojętni na każdy apel z prośbą o wsparcie ! Pozdrawiam, wytatuowany… Czytaj więcej »