Charytatywny kiermasz książek na przasnyskim rynku już w najbliższą niedzielę

W niedzielę, 16 kwietnia, na przasnyskim rynku odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mariusza Maciaszczyka, prezesa GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich.

 

W niedzielę, 16 kwietnia 2023, w godzinach od 11.00 do 16.00 na rynku miejskim w Przasnyszu odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Dodatkowo będzie można skosztować wielu pyszności. Cały dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na pomoc w powrocie do zdrowia Mariusza Maciaszczyka.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich, Stowarzyszenie Arena Dobra, Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej, Miasto Przasnysz.

U Mariusza Maciaszczyka, prezesa przasnyskich rekonstruktorów i społecznika zdiagnozowano guza chromochłonnego nadnerczy. Rozpoczął się okres długotrwałych pobytów w szpitalach. W międzyczasie problemy zdrowotne wzmogły się, częstotliwość skoków ciśnienia zwiększyła się do kilku tygodniowo, doszedł do nich ciężki refluks z dusznościami i cofaniem treści pokarmowej.

 

W styczniu 2022 roku Mariusz zaraził się koronawirusem i w związku z niską saturacją, ponownie trafił do szpitala. Podczas pobytu na oddziale rehabilitacyjnym, wykryto u niego dużą, ośmiocentymetrową, przepuklinę rozworu przełykowego. Przepuklina uciska na woreczek osierdziowy serca i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Częste pobyty w szpitalach, niekontrolowane skoki ciśnienia i tachykardia wykluczają pracę zarobkową, a drogie leki, które musi przyjmować to poważne obciążenie finansowe. Koszty badań są ogromne, a zwiększająca się inflacja uniemożliwia skierowanie się do specjalistów, którzy zastosowali by odpowiednie leczenie i przywrócili Mariusza do pełnego zdrowia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments