Charytatywny kiermasz karnawałowy w Chojnowie. Znamy kwotę, którą udało się zebrać dla pogorzelców z Czernic Borowych

Ponad 8 tysięcy złotych udało się zebrać podczas karnawałowej imprezy w Chojnowie. Dochód zasili poszkodowaną w czasie pożaru w wigilię Bożego Narodzenia, rodzinę z Czernic Borowych.

 

Początkowo Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza planowała organizację koncertu noworocznego.

– W trakcie przygotowań powstała inicjatywa połączenia występu orkiestry z charytatywnym kiermaszem karnawałowym. Wiele osób i organizacji zgłosiło chęć pomocy w jego przygotowaniu – informuje wójt gminy Czernice Borowe, Wojciech Brzeziński.

W niedzielę, 16 stycznia w zespole podworskim w Chojnowie 12 Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało stoiska z karnawałowymi przysmakami. Wśród nich znalazły się KGW z Żurominka, Bud Matusów, Piegłowa, Mdzewka, Syberii, Kęczewa, Jastrzębca, Węgry, Czernic Borowych, Nowych Czernic, Grójca, i Pierzchał.

 

Druhowie OSP szkolili z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, członkowie Przasnyskiego Stowarzyszenie Historii Ożywionej zadbali o rozgrzewający poczęstunek z ogniska. Uczestnicy wysłuchali noworocznego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Spółdzielnia Socjalna Kostka zorganizowała przejazdy drezynami, serwowała gorące napoje dla wszystkich gości i uczestników imprezy, zaś AMK Rzmieślnik odpowiadał za przejażdżki samochodami rajdowymi. Uczestnicy kiermaszu mieli również możliwość zwiedzania ekspozycji frontu wschodniego I wojny światowej.

– Dużo radości sprawiła obecność kolędników z Węgry, Grójca i Pierzchał, którzy przygotowali przyśpiewki i zabawy zapustne. Przebierańcy do zabawy porwali również Poseł Annę Cicholską. W trakcie imprezy wszystkim udzielił się dobry humor, chętnie włączali się do zabawy. Hojność uczestników spowodowała, że na konto poszkodowanej w czasie pożaru w Wigilię Bożego Narodzenia, rodziny z Czernic Borowych wpłynęła kwota 8 251,98 zł. Takie postawy przywracają wiarę w człowieka i nadają sens działaniom charytatywnym. W imieniu Organizatorów składam podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w realizację kiermaszu – mówi Wojciech Brzeziński.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wesoły
Wesoły
3 miesięcy temu

Jakie dary , dostarczyli mieszkańcy Pierzchał, chodzą słuchy że kadzidło i złoto, czy to prawda?