Charytatywny kiermasz dla Alicji Skierkowskiej

3 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim odbędzie się kiermasz charytatywny, z którego dochód zasili zbiórkę Alicji Skierkowskiej.

 

W czasie kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w domowej roboty ciasta, regionalne jadło i rękodzieło. Organizatorzy zapewniają też przejażdżki z klubem motocyklowym MOTO Maków. Nie zabraknie animacji dla dzieci, pokazów tańca, karate i cheerleaderek.

Alicja Skierkowska od urodzenia cierpi na Zespół Ebsteina – poważną wadę serca. W ostatnim czasie trafiła do szpitala.

 

–  Alicja była w szkole, że gdy dostaliśmy wiadomość, że wezwano do niej pogotowie. Od tamtej pory jestem z córką w szpitalu. Lekarze robią co mogą, by pomóc. Aktualnie czekamy na konsultacje niemieckich kardiochirurgów specjalizujących się w zespole Ebsteina. Ich zdanie będzie najważniejszym głosem, który wyznaczy dalsze plany leczenia. Właśnie po to powstała zbiórka. Kwalifikacja do operacji, konsultacje i sama operacja to kwoty opiewające na kilkadziesiąt tysięcy euro, co daje nam setki tysięcy złotych. Nie mamy najmniejszych szans, by samodzielnie zdobyć takie pieniądze. Jest ponad nasze siły i możliwości. Dzisiaj nie mamy innego wyjścia jak prosić o wsparcie – informują rodzice.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments