CHARYTATYWNE KONCERTOWANIE W LO IM. KEN

Tuż przed przerwą świąteczną Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu zorganizował doroczny koncert charytatywny. To już czwarty tego typu koncert w przasnyskim KEN-ie. Tym razem zbierano pieniądze na pomoc w leczeniu ucznia tej szkoły. Ze wspólnego śpiewania i licytacji udało się zebrać ponad 2,5 tysiąca złotych na pomoc koledze.

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia 2015 roku prawie wszystkie klasy liceum po długiej przerwie zebrały się na Świąteczny Koncercie Charytatywnym. Koordynatorem i jednocześnie prowadzącą koncert była Emilia Zdunek. W czasie śpiewania piosenek związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia przeprowadzono również aukcję charytatywną. Przedmioty przyniesione przez nauczycieli i uczniów były przeróżne. Można było wylicytować zarówno słodkości, książki, płyty, długopisy, gadżety, kopie obrazów jak i prawdziwe dzieła sztuki jak chociażby batik wykonany przez Karolinę Lompert.

Uczniowie nie tylko w ten sposób angażowali się w tą piękną akcję. W czasie koncertu wystąpili bowiem przedstawiciele całej społeczności szkolnej: nauczyciel w-f Andrzej Czaplicki, nauczyciel języka angielskiego Robert Kozakowski oraz uczniowie: Natalia Jaworska, Marta Rapacka, Aleksandra Czarzasta, Alicja Ochenkowska, Michał Chmieliński, Paulina Szcześniak, Ewelina Zarzycka, Dominik Grzegorzewski. By wszystkim było weselej na sali pojawiły się dla każdego drobne upominki od mikołaja w postaci słodkich lizaków i równie słodkich jabłek.

Odkąd zaczęliśmy wspólnie kolędować i zbierać na charytatywne cele własnym sumptem i bez żadnych kosztów udało nam się zebrać ponad 12,5 tysiąca złotych. To pokazuje jak wrażliwą mamy młodzież, jak potrafią się organizować w dobrych sprawach. Tym razem przekazaliśmy 2511 złotych na leczenie jednego z naszych uczniów, który choruje na rzadką i ciężką chorobę. – podsumowuje opiekun samorządu szkolnego Krzysztof Bieńkowski.


Krzysztof Bieńkowski


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments