fot. ZSP
W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu po raz kolejny zorganizował wydarzenia charytatywne na rzecz rehabilitacji Igora Wendta. Igor, uczeń tej szkoły, w sierpniu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Dzięki szybkim działaniom udało się uratować jego życie, ale przed nim długa i kosztowna droga powrotu do zdrowia.
W ramach akcji zorganizowano dwa wydarzenia: Charytatywny Turniej Koszykarski oraz Charytatywny Mecz Siatkarski, w którym wzięli udział pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 i ZSP – placówek, z którymi Igor jest związany jako uczeń.
– Zawody zakończyły się sukcesem, a mecze toczyły się w przyjacielskiej atmosferze. Udało nam się zebrać łącznie 4082 zł: 2782 zł podczas turnieju koszykarskiego i 1300 zł w trakcie meczu siatkarskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – informuje ZSP.
Wyniki Turnieju Koszykarskiego:
- I miejsce: Ekipowcy
- II miejsce: Desperados
- III miejsce: 2. ORel w Przasnyszu
Mecz siatkówki zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki.
To jednak nie koniec wsparcia. Podczas zebrania z rodzicami w ZSP zorganizowano spontaniczny kiermasz ozdób świątecznych, który przyniósł kolejne 1280 zł.
– Łącznie zebraliśmy 5362 zł, które zasilą konto fundacji wspierającej zbiórkę na rehabilitację Igora. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wsparli – dodaje szkoła.
Dzięki tej wspaniałej inicjatywie społeczność szkolna pokazała, jak wielką moc ma solidarność i wspólne działanie. Trzymamy kciuki za dalszą rehabilitację Igora!

