Charytatywna akcja „Grosik challenge”- w „Jedynce” zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu ponownie przystąpiła do akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Arena Dobra – Grosik Challenge. Efekt jest imponujący – zebrano ponad 10 tysięcy złotych.

 

– Planując tegoroczną edycję akcji Grosik Challenge marzyliśmy o tym, by pobić ubiegłoroczny rekord 13 tys. zł, zebranych z trzech szkół podstawowych, jednej z Przasnysza i dwóch z Ciechanowa – komentują członkowie Stowarzyszenia Arena Dobra.

W tym roku ich słoje trafiły najpierw do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

– I co się wydarzyło? Kwota uzyskana tylko z jednej ze szkół, SP1 przerosła nasze oczekiwania i założenia! Gdy po zbiórce odwoziliśmy słoje do Banku Spółdzielczego w Przasnyszu, naszego Partnera akcji, tonaż nas przeraził. Koła w aucie wręcz szorowały o nadkola. Taka była waga grosików…. Kilkaset kilogramów. Ale było warto, bo kwota uzyskana to prawdziwy szok. Dzięki zaangażowaniu grona pedagogicznego, rodziców, ale co najważniejsze uczniów przasnyskiej Jedynki uzyskaliśmy kwotę 10 730,64 zł. Brak nam słów, by wyrazić wielkie uznanie i słowa wdzięczności dla naszych wspaniałych superbohaterów, społeczności SP1 – opowiadają.

Dochód z akcji przeznaczony jest na leczenie Daniela Dąbrowskiego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments