Cezary Jaroszewski – lekkoatletyczny talent z gminy Przasnysz

Cezary Jaroszewski to młody mieszkaniec gminy Przasnysz, który od kilku lat szlifuje swój lekkoatletyczny talent. Pochodzący z Zakocia Czarek już pokazuje się na ogólnokrajowych zawodach biegowych i ma szansę wysoko zajść w tej dyscyplinie. Od ubiegłego roku finansowo wspiera go gmina Przasnysz.

Obecnie Czarek uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu. Od roku jest także członkiem klubu lekkoatletycznego „Maków Biega”. I niemal od samego początku bytności w tym zespole notuje stały progres swoich wyników. Ostatnio zajął wysokie 9. miejsce w halowych mistrzostwach Polski juniorów, które w połowie lutego rozegrano w Toruniu.

W makowskim klubie Cezary Jaroszewski jest trenowany przez Grzegorza Łuniewskiego. Ten dostrzegł talent chłopaka i sprawił, że Czarek zrobił bardzo duże postępy. Po niespełna 3 miesiącach regularnych treningów wziął udział w przełajowych mistrzostwach Polski na dystansie 5 kilometrów. W gronie juniorów młodszych zajął tam 26. miejsce. Jak na pierwszy start – wynik więcej niż dobry.

Po kilku miesiącach, w czerwcu 2017 roku, udało mu się uzyskać minimum i awansować na letnie mistrzostwa Polski na dystansie 3 kilometrów w tej samej kategorii. Start zaplanowano na początku sierpnia. Czarek wywalczył 13. lokatę w kraju, choć rok wcześniej nikt o nim na dobrą sprawę nie słyszał.

Uzyskany wynik pozwolił mu pojechać na obóz sportowy zaplecza kadry narodowej i tam zdobyć cenne doświadczenie. Jednym z efektów tego był ostatni sukces wybiegany w Toruniu.

Cezary Jaroszewski ma także szereg sukcesów w lokalnych imprezach biegowych – m.in. w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Makowie Mazowieckim, Koronie Ziemi Przasnyskiej, Biegu o Puchar Wójta Gminy w Siemiątkowie, Biegu Siedmiu Róż w Czerwonce czy Mazurskim Biegu na Kulce.

Obecnie chłopiec przygotowuje się do głównej imprezy tej części sezonu – przełajowych Mistrzostw Polski w Żaganiu, które zostaną rozegrane 17 marca.

W ubiegłym roku Cezary Jaroszewski otrzymał wsparcie finansowe za swoje wyniki od wójt Grażyny Wróblewskiej. Teraz młody biegacz ponownie może liczyć na podobne dofinansowanie. Jak sam twierdzi, to duże ułatwienie w jego startach i wsparcie na drodze do zawodowej kariery lekkoatletycznej.

Źródło UG Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments