Ceny w sklepach coraz wyższe. Drożej średnio o prawie 22 proc.

„W kwietniu w sklepach było drożej średnio o prawie 22 proc. w ujęciu rocznym” – podała Polska Agencja Prasowa powołując się na najnowszy „Indeksu cen w sklepach detalicznych”. Zdrożały wszystkie z analizowanych produktów.

 

Z cyklicznej ogólnopolskiej analizy cen detalicznych, prowadzonej przez UCE Research, Hiper-Com Poland i Wyższe Szkoły Bankowe wynika, że w kwietniu 2022 roku w sklepach było drożej o 21,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku. Podrożały wszystkie badane kategorie – podano.

Z przytoczonej przez Polską Agencję Prasową analizy wynika, że w kwietniu najbardziej podrożały produkty tłuszczowe, takie jak olej czy masło – w sumie o ponad 50 proc. rdr.

 

W zestawieniu najszybciej drożejących znalazły się też: karma dla kotów – o 49,3 proc. rdr., karma dla psów – 26 proc. rdr, a o 17,1 proc. rdr – pieluchy dla dzieci.

W kwietniu zdrożało też mięso – średnio o 31,2 proc. rdr (w marcu o 22,1 proc. rdr) i pieczywo – o 28,1 proc. Duże wzrosty cen w zeszłym miesiącu zanotowały również warzywa (22 proc. rdr), owoce 7,8 proc., napoje (10,9 proc.) i chemia gospodarcza (11,4).

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobieta
Kobieta
7 dni temu

Macie te swoje świadczenia, podwyżki i inne rozdawnictwa i nielogiczne decyzje…

Emil
Emil
7 dni temu

warzywa i owoce ZAWSZE drożeją bo kończą się zapasy z jesieni. jakaś niespodzianka?? mięsko – które? bo może wybito w UE stada rzekomo zarażone ptasia grypą (ptasi kowid? czy ASF?). napoje? a zapomnieliście o PISim podatku od cukru? pieczywo? no a olej podrożał, a może cena benzyny i ON wzrosła? dlaczego – bo pisi Orlen i Lotos podniósł arżę z ok 10gr na litrze na 1zł70 groszy na litrze!

Xdddddd
Xdddddd
7 dni temu

Co to tam na miatastowych jak co miesiąc pensje do góry o 20% to raj i tak w miastach maja auta co 3 lata nowe chałupy co 5/7 i źle niby