Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało przedsiębiorcę z powiatu przasnyskiego

Choć od zatrzymania przedsiębiorcy minęły już ponad 2 miesiące, dopiero dziś – po licznych monitach – udało nam się zdobyć wyjaśnienia rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jak się okazuje, pod nadzorem tej prokuratury trwa śledztwo dotyczące m.in. wyłudzeń znacznych kwot podatków.

 

– W dniu 23 marca 2021 r. do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu został zatrzymany członek zarządu jednej z firm zajmujących się obrotem paliwami płynnymi, która ma siedzibę w powiecie przasnyskim. Postępowanie dotyczy podejrzenia wyłudzeń znacznych kwot podatku od towarów i usług w związku z obrotem paliwami płynnymi, które pierwotnie nabyte zostały w ramach procedury wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z państw Unii Europejskiej – powiedział naszej redakcji Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Radosław Żarkowski.

 

– Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty popełniania przestępstw karno – skarbowych oraz karnych związanych między innymi z czynami skierowanymi przeciwko wiarygodności dokumentów i przyjęto od niego wyjaśnienia. Dla dobra prowadzonego śledztwa na dzień dzisiejszy nie można udzielić innych informacji – dodał.

 

Udało nam się dowiedzieć, że wobec podejrzanego obecnie stosowane są środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paaaaaa
Paaaaaa
1 rok temu

Napiszcie coś o tym Jasiu Kapeli, który jest rzekomo z Przasnysza. Dziś wystąpił na Kanale Sportowym u Stanowskiego. Wstyd, hańba, dno dla tego miasta… Mi brakło słów. Kogo my wysyłamy w świat….. Po co te drogi, koleje, lotniska, jak taki człowiek reprezentuje Przasnysz widowni ogólnopolskiej. Powiedźcie, że on nie jest z Przasnysza. To idzie w świat….

Rafał
Rafał
1 rok temu
Reply to  Paaaaaa

Bez kitu, jak usłyszałem, że on jest z Przasnysza to sie załamałem, dobrze, że sie wyprowadziłem z tego miasta, bo bym nie wiem co z nim zrobił gdybym go spotkał na ulicy. Błazen na Polską skale