Cenna inicjatywa nastolatków z Krasnego. Podsadzili drzewa na zakończenie podstawówki

16 czerwca 2021 r. rodzice i uczniowie klasy ósmej, w ramach podziękowania za osiem lat edukacji, obsadzili drzewkami, krzewami i kwiatami teren wokół szkoły oraz boiska szkolnego w Krasnem.

 

Posadzono ponad 30 rodzajów roślin wieloletnich, odpornych na mróz.

– Świętować zakończenie klasy ósmej można różnie… Tańce, muzyka, wspomnienia przeżytych wspólnie chwil… Wszystko to jest bezcenne. Ale dobrze też pozostawić po sobie ślad… zdjęcie, wpis w szkolnej kronice lub… zasadzone krzewy i kwiaty. Teraz otoczenie naszej szkoły wygląda nie tylko pięknie, ale też jest przyjazne ludziom i owadom – głównie pszczołom. A więc? Można pozostawić po sobie ślad i… jednocześnie być EKO – informuje Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

Cała społeczność uczniowska serdecznie dziękuje za ten wspaniały prezent.

– Będziemy nie tylko pamiętać o absolwentach rocznika 2021, ale także pielęgnować i obserwować posadzone rośliny. W przyszłości staną się domem dla ptaków i zwierząt. A dla nas… miejscem edukacji przyrodniczej i relaksu podczas upałów – podsumowuje społeczność szkoły.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imie
imie
1 miesiąc temu

idealna pora na sadzenie drzew.

prosba do pomysłodawców o info za rok ile z tych drzew nie uschnie, i kto zapłaci za straty finansowe (o ile drzewka były finansowane ze srodkow publicznych, bo jak z prywatnych to nie wnikam).

Gocha
Gocha
1 miesiąc temu
odpowiada  imie

Ze środków prywatnych

Anna
Anna
1 miesiąc temu
odpowiada  imie

idzie front, zmiana pogody. popada deszcz i podleje. nie martw się na zapas.

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Fajna inicjatywa, miło bedzie za powiedzmy 20 lat dzieciom pokazać i mieć świadomość że to: ‘ my sadziliśmy’

Romek
Romek
1 miesiąc temu

2 tygodnie temu, na swojej działce znalazłem małego jeża. Mieszkam tu 15 lat i nigdy wcześniej nie było jeży. To prawdopodobnie efekt wycinania ich naturalnych siedlisk (Szyszko?). Wywiozłem małego w rejon Ślubowa.

Romek
Romek
1 miesiąc temu

Nie wiem ile drzew/krzewów zostało zasadzonych. Nawet jedno to już coś. Czy lasy Państwowe może odkurzą program sadzenia lasów przez młodzież, Młodzi pewnie są za, a może i nie. Tego nie wiem. Ja sadziłem chętnie między 1988-1992. i chętnie wyrywałem się od planowych zajęć.
A jak wasze doświadczenia w sadzeniu lasów. Chciałbym wiedzieć czy w latach 2000-2010 i później też były takie praktyki w tym zakresie?