CBŚP zlikwidowało fabrykę narkotyków pod Przasnyszem. Produkowali 10 tys. działek na dobę

Policjanci dotarli do hal znajdujących się w odludnym miejscu w powiecie przasnyskim. W jednej z nich odbywał się proces produkcji narkotyków, przy wykorzystaniu 3 linii produkcyjnych. Zanim jednak policjanci weszli do laboratorium należało najpierw usunąć szkodliwe dla zdrowia opary substancji znajdujące się w obiekcie. W tym zakresie wsparcia udzielili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Dopiero wówczas w specjalistycznych kombinezonach i w maskach policjanci mogli wejść, a następnie rozpocząć oględziny, które trwały ponad dobę. Zatrzymano dwóch „chemików”.

 

Okazało się, że skala na jaką mogły być wytwarzane substancje psychotropowe była ogromna, o czym może świadczyć przejęcie blisko 30 pojemników, w których znajdowały się narkotyki w ostatniej fazie produkcji. Podczas akcji przejęto także kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do wytwarzania narkotyku. Łącznie zabezpieczono 118 litrów płynnego 3CMC, z którego można by uzyskać około 150 tys. działek klofedron, o czarnorynkowej wartości blisko 7,5 mln zł. Dodatkowo w miejscu przebywania jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli jednostkę broni palnej oraz ponad 100 szt. ostrej amunicji.

 

Na podstawie zebranych materiałów Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła śledztwo. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Zgodnie z przepisami prawa zbrodnia jest zagrożona karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Obecnie śledztwo jest prowadzone przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce.

 

 

 

Źródło CBŚP
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
Maks
17 dni temu

Sątrzaska ?

Kovid
Kovid
17 dni temu
odpowiada  Maks

Kaki

Kris
Kris
17 dni temu

Tego procederu nie wytępisz??!! Narkotyki tak jak alkohol powinny być normalnie w sklepach i kto chce niech żre aż mu dynie rozsadzi??!!! Jeżeli mnie to nie bawi to tego nie szukam a dureń to będzie zawsze dureń-dać mu tyle żeby był szczęśliwy i jak najszybciej pozbyć się tego syfu na ziemi!!!!!

pkierski
pkierski
17 dni temu
odpowiada  Kris

Zanim padnie, to niestety może robić (i często robi) w społeczeństwie dużo szkód. Podobnie jak alkohol. Dlatego takie proste rozwiązanie nie jest znów takie fajne. Ale może podejście powinno być takie, jak do alkoholu: raczej leczyć i robić dobrą profilaktykę. W Portugalii już tak robią i całkiem niezłe efekty mają.
Bo faktycznie delegalizacja to tylko woda na młyn gangów, które mają duży zarobek. Tak przecież wyhodowano mafię w USA – na prohibicji właśnie.

Tępię idiotow
Tępię idiotow
16 dni temu
odpowiada  Kris

Aleś ty durny ćpun to głową boli

Dixy
Dixy
17 dni temu

Może chcieli zorganizować wielkie swieto narkomanów dożyłki

Witek
Witek
17 dni temu

Jednak kaki

Kasia
Kasia
17 dni temu

Kaki Mroczki „w odludnym miejscu” – przecież to przy samej drodze na końcu wsi

KKK
KKK
17 dni temu

Od 3 do 15 to i kara jak wydrukujesz 10 zł dostaniesz grozi 25 lat

Anty
Anty
17 dni temu
odpowiada  KKK

Ludzie, oni poprostu robili nowa szczepionke na nieistniejacego covid

Melani
Melani
17 dni temu

Dobrzankowo!!!?