CBA zatrzymało wójta gminy Rzekuń.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce razem z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko przedstawicielowi władz samorządowych Gminy Rzekuń, któremu zarzucono dopuszczenie się przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10.000 zł.

 

– Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta Gminy Rzekuń. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna, który w 2016 roku był dyrektorem Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, przyjął 10 tys. zł korzyści majątkowej. Śledczy ustalili, że pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za zlecenie wykonania remontu pomieszczeń CK-BiS w Lelisie – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Po zakończeniu przeszukań mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

– W toku podjętych czynności ustalono, że podejrzany w 2016 r. pełnił funkcję Dyrektora Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Urzędzie Gminy w Lelisie. W tym czasie przeprowadzany był remont pomieszczeń pozostających w dyspozycji Centrum Kultury. Korzyść majątkową podejrzany przyjął w zamian za zlecenie przeprowadzenia remontu – informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Podczas czynności procesowych przeprowadzonych w prokuraturze podejrzany złożył wyjaśnienia na okoliczności stawianego mu zarzutu. Zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 20.000 zł oraz dozoru policji.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
2 lat temu

eOstrołęka ma jeszcze taki nius „Potwierdziły się informacje portalu eOstroleka.pl. Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi. Włodarz naszego miasta stanie przed sądem oskarżony o cztery przestępstwa związane z przetargami. W toku śledztwa nie przyznał się do winy.”