Całonocny Biwak Patriotyczny na Polskiej Kępie

Już za tydzień na Polskiej Kępie odbędzie się Biwak Patriotyczny. Jego organizatorem jest Kółko Rolnicze Posilenie. Impreza zakończy się mszą świętą o godz. 4 rano.

 

Kółko Rolnicze „Posilenie” zaprasza mieszkańców gminy Jednorożec oraz powiatu przasnyskiego na Biwak Patriotyczny z okazji 161. rocznicy powstania styczniowego. Odbędzie sie on z 22 na 23 czerwca. Początek imprezy zaplanowano na godz. 20.00, zaś jej zakończenie – mszą świętą o godz. 4 rano.

– Wracamy do całonocnej formy biwaków z zakończeniem mszą świętą, prowadzona przez ks. Leszka Kamińskiego z parafii Drążdżewo – informują organizatorzy.

W programie biwaku znalazło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, prelekcja historyczna, nocne czuwanie, a także modlitwa za poległych.

– Zapewniamy grochówkę, kiełbaskę, napoje. Impreza bezalkoholowa. Dzieci mogą przebywać na pikniku pod opieką rodziców – dodaje Kółko Rolnicze Posilenie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pobudka!!!
Pobudka!!!
27 dni temu

Jakim trzeba być nierozumnym aby świętować klęskę! Skutki tego głupiego wyczynu były opłakane dla społeczeństwa! Zacznijmy w końcu żyć tu i teraz, cieszyć się życiem i radować! Zróbcie piknik, poczcie kiełbaski, kaszanki, co najwyżej pośpiewajcie trochę tych patriotycznych pieśni i tyle.

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
27 dni temu
Reply to  Pobudka!!!

Takimi wydażeniami oddaje się hołd pamięci poległym i walczącym. Nie analizuje się ta walka miała sens czy nie…. Tym zajmują się historycy

Oj, ludzie
Oj, ludzie
27 dni temu

Analizując naszą historię należałoby w takim razie każdego dnia umartwiać się i oddawać część poległym, bo tyle mieliśmy tych różnych, najczęściej nikomu do niczego niepotrzebnych, zrywów. Przejdźmy nareszcie nad tym i poświęćmy się realizacji bieżących potrzeb. Kto patrzy wstecz, ten się cofa

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
27 dni temu
Reply to  Oj, ludzie

Kto nie patrzy wstecz ten nie idzie do przodu raczej z historii trzeba wyciągać wnioski. Ktoś dziesiątki lat temu probował walczyć w taki czy inny sposób byśmy mogli dziś rozmawiać w naszym języku, dalej wzrastać w naszej kulturze. Upamiętnianie bohaterstwa nie stoi w kontrze do rozwoju. Jest to część naszego dziedzictwa narodowego czy nam się to podoba czy nie.

Wielkie bzdety
Wielkie bzdety
27 dni temu

Bzdury

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
26 dni temu
Reply to  Wielkie bzdety

Dobry argument XD

Wielkie bzdety
Wielkie bzdety
25 dni temu

Taki sam, jak Twoje pierdoly o przeszłości