Był teatr, było kino, teraz jest biblioteka. 4. rocznica przeprowadzki [VIDEO]

Przez szereg lat biblioteka funkcjonowała na parterze urzędu miasta, tu gdzie dziś mieści się przasnyski MOPS. Potem ogromnym nakładem sił bibliotekarze zdobyli unijne dofinansowanie, które umożliwiło remont i adaptację pustostanu po starym kinie. Na pamiątkę przeprowadzki do nowego budynku, dzięki której biblioteka rozwinęła skrzydła, budząc podziw w całym województwie, bibliotekarze opublikowali wspomnieniowy firm.

 

– Dokładnie 4 lata temu, 30.06.2018 przeprowadziliśmy się do nowego Miejsca. A Miejsce to – budynek przy ul. J.Dąbrowskiego 3 zwany przez przasnyszan „starym kinem” – od razu do nas powiedziało: „Fajnie, że jesteście!”. Od 4 lat tę dobrą atmosferę czują także, ci którzy nas odwiedzają. A przyszliście do nas w ciągu tego czasu po książki (policzyliśmy to!) ponad 112.000 razy, w 911 wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych wzięło udział ponad 16.700 uczestniczek i uczestników. Dziękujemy! – poinformowali bibliotekarze.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

No Wielki sukces … Biblioteka może być gdziekolwiek … Kino potrzebuje sali. Zamienił stryjek . Tak jak kąpieliska w Karwarczu i Łojach zamienili na jacuzzi u siebie w domach

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Janusz

Oj Janusz Janusz, jakbyś Ty chodził do biblioteki, tej biblioteki, to Ty byś wiedział, że nie „gdziekolwiek”…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Janusz

Jasne. Gdyby nie biblioteka, do dziś by pewnie straszyła rudera. Ale najłatwiej to narzekac.

Ja bym chciał, żeby wszystkie instytucje w tym mieście działały jak biblioteka.