Był poszukiwany i miał trzykrotnie wydany zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz trafił za kratki

23 – latek kierował mimo trzykrotnie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był także poszukiwany do odbycia kary. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 

W czwartek, 24 sierpnia kilkanaście minut po północy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym DAF z naczepą.

– Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 23 – letni mieszkaniec Ciechanowa wsiadł za kierownicę pomimo trzech prawomocnych wyroków sądu dotyczących zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania – informuje nadkom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak się okazało, młody mężczyzna był także poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

– Został przewieziony do Zakładu Karnego gdzie odbędzie karę 23 dni pozbawienia wolności. Wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że kierowanie samochodem lub innym pojazdem, jeśli została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień jest uznawane za przestępstwo.

– Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments