By mieszkańcom żyło się tu lepiej – o tym co udało się zrobić, a czego nie, w mijającym właśnie czwartym roku kadencji, rozmawiamy ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim.

Mijają właśnie 4 lata od kiedy pełni Pan funkcję starosty. Jakby Pan podsumował ten czas?

Był to czas intensywnych działań inwestycyjnych, ale także remontów i bieżącej poprawy funkcjonowania starostwa, szkół czy też szpitala. Wielu pracowników, kierowników, jak i Zarząd Powiatu wraz z Radnymi, starało się ten czas maksymalnie wykorzystać dla rozwoju naszego powiatu. Znacząco poprawiła się sytuacja na naszym rynku pracy, gdzie liczba bezrobotnych zmniejszyła się o około 500 osób. Realizujemy strategiczne zamiary połączenia Przasnysza drogą kolejową z Warszawą. Staramy się nie tylko o nowe miejsca pracy, ale też o odpowiednią infrastrukturę, by mieszkańcom lepiej się u nas żyło i nie musieli stąd wyjeżdżać.

 

Co uważa Pan za największy sukces tej kadencji?

Myślę, że największą radością jest powstanie nowych miejsc pracy, a także uczynienie z naszego powiatu miejsca do życia, które jest przyjazne mieszkańcom, inwestorom i przyjeżdżającym do nas gościom. To właśnie bardzo często osoby z zewnątrz zauważają jak wiele dobrego się u nas robi, bo mają porównanie z innych powiatów i regionów Polski. To jest nasz sukces! Wypadamy dobrze nie tylko w rankingach, ale też w ocenie wielu obserwatorów i naszych mieszkańców. Ale chcę też wspomnieć jeszcze o innym sukcesie tej kadencji. Załatwienie spraw w starostwie jest dla mieszkańców bardzo ułatwione, a opinie o obsłudze urzędników są bardzo dobre. Ta zmiana to również sukces tej kadencji!

 

Obejmując funkcję nie mógł się Pan spodziewać, że ta przypadnie na trudne lata: pandemia covid-19, a teraz problemy gospodarcze związane z wojną na Ukrainie. Czy te wydarzenia wpłynęły na finanse powiatu i na zarządzanie powiatem?

Oczywiście obejmując urząd nie spodziewałem się takich trudnych lat. Żadna wcześniejsza kadencja nie przypadła w okresie takich zawirowań i trudności. To oczywiście wpłynęło negatywnie na funkcjonowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Na nasz samorząd również.. Dlatego musieliśmy podejmować i wciąż podejmujemy trudne decyzje. Chroniliśmy rynek pracy, zapewnialiśmy ciągłość funkcjonowania szpitala i urzędów. Kontynuowaliśmy inwestycje. Uniknęliśmy gwałtownego tąpnięcia dzięki dodatkowym środkom przeznaczonym przez rząd dla samorządów, zarówno na bieżące funkcjonowanie, jak i inwestycje. Zarządzanie w takich czasach jest zupełnie inne. Decyzje trzeba podejmować rozważnie, a niekiedy błyskawicznie.

 

Budowa odkrytych basenów idzie sprawnie. Wygląda na to, że niedługo inwestycja zostanie ukończona…

Przyznam, że było to moje marzenie od kilkunastu lat. Baseny już powstały, a prace wykończeniowe będą trwały do końca grudnia. Późną wiosną napełnimy niecki basenowe i uruchomimy dla mieszkańców wodny plac zabaw. Takich atrakcji nie ma wiele miast w naszej okolicy. Będziemy mogli wszyscy korzystać z atrakcyjnego wypoczynku na miejscu.

 

Jak będzie wyglądała kwestia ich utrzymania? W pewnym momencie rozważał Pan nawet darmowe wejściówki. Czy takie baseny nie generują kosztów?

Takie baseny generują znacznie mniejsze koszty niż baseny kryte. Utrzymanie basenów odkrytych kosztuje kilka razy mniej. To pozwoli nam udostępnić ten obiekt naszym mieszkańcom bez opłat. Niech Przasnysz i okolice zaczną wreszcie korzystać na miejscu z atrakcji wodnych, a dzieci na pewno chętnie nauczą się pływać bez znaczącego obciążania domowego budżetu.

 

Rozpoczęła się też budowa Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej….

To był pomysł zgłoszony przez mieszkańców. Matki niepełnosprawnych intelektualnie, dorosłych już dzieci przyszły do mnie i opowiedziały o swoich potrzebach i problemach. Osoby chore psychicznie i niepełnosprawne intelektualnie po zakończeniu edukacji szkolnej zostają zamknięte w czterech ścianach ze swoją rodziną i nie mają co ze sobą zrobić. Rodzina zresztą też to odczuwa, bo opieka 24 godziny na dobę i to przez wiele lat jest bardzo obciążająca. Stąd podjęcie przez nasz samorząd starań o zaprojektowanie i zbudowanie takiego domu, gdzie w ciągu dnia można przyjąć 50 osób na specjalne zajęcia. Rozwijają swoje umiejętności  społeczne i życiowe, a rodzice mogą chwilę też zająć się swoim życiem. Tego miejsca bardzo brakowało, a cichy głos tych rodzin został usłyszany. Rząd przyznał nam na budowę blisko 10 milionów złotych. Utrzymanie finansowe tego miejsca będzie również po stronie rządowej, także nie obciążamy finansów Powiatu. A dzięki temu powstanie u nas kolejne kilkanaście miejsc pracy. Jak widać to same plusy.

 

 

Samorządy powiatowe dość znaczące środki z budżetu przeznaczają na drogi. Prace widać również w powiecie przasnyskim. Udaje się też wybudować kolejne ścieżki rowerowe i chodniki…

Oj tak! Inwestycje drogowe w tej kadencji nie zwalniają tempa. Mamy wiele wybudowanych i wyremontowanych dróg, a przy nich powstają często chodniki lub pobocza i ścieżki dla rowerów. Do końca kadencji stworzymy swoistą pętlę rowerową wokół północnej części powiatu. A na południu będziemy starali się, by rowerem można było bezpiecznie dojechać nie tylko z Przasnysza do Leszna, ale dalej do Krasnego. Są też trudności. Najtrudniej idzie inwestycja nie na drogach powiatowych, ale wojewódzkich w naszym powiecie. Trudności te nie wynikają jednak z naszych złych działań, tylko z trudnej sytuacji ekonomicznej firmy, która realizuje te inwestycje. Chcemy w tej kadencji wykonać na tych drogach jak najwięcej prac. I choć proces jest bardzo skomplikowany, to projekty są już kompletne. Są już też pozwolenia na budowę dla kilku odcinków. Z pewnością będziemy odbywać jeszcze wiele rozmów z Urzędem Marszałkowskim jak z sukcesem wykonać te ważne dla nas inwestycje drogowe.

 

W pytaniach o powiat nie może zabraknąć tego o szpital. W jakiej kondycji znajduje się obecnie placówka?

Kondycję finansową szpitala zaciemniły 2 lata pandemii. Nie ma co ukrywać, że jest ona ciężka. Cieszy jednak rozwój naszej placówki pod względem nowego wyposażenia. Kilkadziesiąt milionów złotych włożone w tej kadencji w sprzęt szpitalny z pewnością przyczynia się do zwiększenia jakości świadczeń medycznych. Mamy najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne. Dodatkowo przeprowadziliśmy termomodernizację szpitala i rozpoczęliśmy budowę nowego oddziału. Wyłoniony w konkursie nowy dyrektor placówki będzie miał przed sobą nie lada wyzwanie. Przy rosnących kosztach będzie musiał dokonać audytu funkcjonowania każdej komórki w szpitalu i szukać oszczędności. Dodatkowo trzeba maksymalnie wykorzystać nowoczesny sprzęt i zwiększyć przychody szpitala. Nie wolno przy tym zapomnieć, że najważniejszy jest pacjent.

 

Było o sukcesach, to teraz proszę powiedzieć czego się przez te cztery lata nie udało zrobić?

Wspomniałem już o ogromnych trudnościach z drogami wojewódzkimi. Dodatkowym minusem w tej kadencji jest opóźnienie w przekazywaniu środków unijnych z nowej perspektywy. Chcieliśmy o nie wnioskować, przygotowaliśmy projekty, ale fundusze unijne są na razie wstrzymywane. Przez to nie uda się w tej kadencji zrobić wielu rzeczy m.in. termomodernizacji ZSP w Przasnyszu czy rozbudowy zbiornika retencyjnego w Chorzelach. Mam jednak nadzieję, że środki unijne będą wreszcie uruchomione i będziemy mogli je pozyskać do naszych działań.

 

Przed objęciem funkcji starosty był Pan radnym, więc znał Pan sprawy powiatu. Czy było jednak coś czego się Pan nie spodziewał patrząc z perspektywy czasu?

Już 16 lat jestem radnym powiatowym. W niektórych kadencjach byłem w koalicji w ostatniej kadencji w opozycji. Widziałem już wiele w swoim życiu. Nie spodziewałem się jednak, że jeden z samorządów lokalnych będzie traktował mnie osobiście jako wroga i przestanie przez to współpracować z Powiatem. Na złość nowemu staroście wstrzymuje się wspólne działania co jest bardzo niekorzystne dla wszystkich mieszkańców. Mi osobiście przecież to nie szkodzi. I tego właśnie się nie spodziewałem.

 

Wkrótce rozpoczną się prace nad budżetem na przyszły rok. Jaki ten budżet Pana zdaniem będzie?

Budżet zawsze jest ciężko ułożyć szczególnie jak się ma ambitne zadania przed sobą. A taki będzie właśnie 2023 rok. To będzie rok kolejnych inwestycji, które realizowane są z myślą o potrzebach mieszkańców. Stworzymy wspomnianych ŚDS, wybudujemy drogi, wyremontujemy salę gimnastyczną w LO im. KEN w Przasnyszu. Oczywiście budżet będziemy zmieniać w zależności o pojawienia się nowych środków zewnętrznych, o które się cały czas staramy. Musimy też szukać oszczędności, bo czasy gospodarcze są bardzo trudne i zmienne.

 

Jakie ma Pan jeszcze plany/pomysły do zrealizowania do końca kadencji?

Jeśli uda się to wszystko co w tej chwili robimy w zakresie inwestycji to będzie już ogromny sukces. Oczywiście gdy kończymy jedną inwestycję już myślimy o kolejnych. W planach jest wiele, ale staram się nie opowiadać o tym co zrobimy w przyszłości, by nie skończyło się tylko na opowiadaniach. Lepiej gdy będę mówił o tym co robimy, a nie co zamierzamy.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

A może Pan Starosta rozwinie myśl o tych wstrzymanych środkach Unijnych? Cóż to się takiego stało? Tusk zawinił i opozycja?

Kilkadziesiąt miliardów było do wzięcia, to Wam sie zachciało z Unią wojować. No to wojujcie. Polacy niech tracą, prawda?

kasia
kasia
6 miesięcy temu

Ezaw

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  kasia

Po polsku mogę prosić?

kasia
kasia
6 miesięcy temu

Ignorant – zajżyj do encyklopedii – jeśli nie wiesz co to internet ??????????????????????????????

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  kasia

Hehe, może rozwiniesz swoją wypowiedź zatem? Gdzie niby jestem ignorantem? A poza tym, to w mojej encyklopedii nie ma jakiegoś ezawa. Może w Twojej subkulturze mówi się jakimś śmiesznym slangiem, ale cywilizowani ludzie takich słów nie znają, naprawdę.

Ona
Ona
6 miesięcy temu

W porównaniu do poprzednika obec ny starostą bardzo dużo robi,i pracowników traktuje jednakowo beż względu na poglady,co wcześniej było różnicowane, zPSL mieli lepsze pobory i bardziej zauważani przez poprzednika

Lidia
Lidia
6 miesięcy temu
Reply to  Ona

To prawda,do każdego z szacunkiem.Teraz przynajmniej korzysta cały powiat,a nie tak jak za poprzednika ,tylko Chorzele

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
6 miesięcy temu

Jakie miejsca pracy powstały dzięki naszym włodarzom?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Pisowski Bajkopisarz musiał conieco ubarwić swoją wypowiedź. Tak samo jak ta gadka o bezrobociu. Jaka to jego zasługa, że bezrobocie spadło? Przecież to zasługa miejscowych przedsiębiorców, a nie tych pisowskich tłuków.

Wega
Wega
6 miesięcy temu

Jesteś cholernie wulgarny w stosunku do obecnie rządzących, widać że poprzednicy którzy nic nie robili tylko Polskę rozsprzedali są twoimi idolami Zawsze zmiana musi być dość PSL w przasnyszu

Halina
Halina
6 miesięcy temu

Tłuk to pan jest. Pana komentarze tak śmierdzą jadem, że czytać je można tylko z obrzydzenie. Z Pana chyba bardzo nieszczęśliwy człowiek.

JakiTaki
JakiTaki
6 miesięcy temu

przejrzyj sobie mlodych , wyksztalconych , wytatuowanych tlukow wyborcow POmrocznej i Tluska-na samej gorze, plus bolek z meksyku-link nizej

nitter.net/obserwujesobie

Maro a moze to Ty na tym wideo?

Grochowy
Grochowy
6 miesięcy temu

Kross nie wyjdzie z Przasnysza w najbliższej przyszłości, dzięki wsparciu w pozyskaniu terenów pod inwestycje, to raz. Dwa to uruchomienie komunikacji publicznej tak, żeby zbierała pracowników z całego powiatu na zmiany do pracy w przasnyskich zakladach, a potem odwoziła do domów. Remonty i modernizacje dróg w całym powiecie sprzyja powstawaniu miejsc pracy, to trzy. Cztery współpraca z Politechnika Warszawska – miejsca pracy w laboratorium a w przyszłości pewnie w biznesach związanych z lotnictwem. Pięć – uruchamianie specjalnych klas kształcenia w powiatowych szkołach, czy remont szkolnej stacji diagnostycznej, to też wkład w rozwój miejsc pracy na przyszłość – stwarzanie młodym odpowiednich… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Grochowy

Jakie to Kross uzyskał wsparcie od miasta? No słucham.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
6 miesięcy temu
Reply to  Grochowy

1. Kross powstał w Przasnyszu lat temu ok 30 i wykupuje sąsiadujące firmy aby powiekszyc swój zakład, raczej nie jest to zasluga starosty tylko mądrego zarządzania, dodatkowo zakupili inne dzialki w drodze przetargu, ze Kross nie wyjdzie z Przasnysza to jest normalne bo niby gdzie mają isć i po co? 2. Komunikacja publiczna jest przydatna ale ona nie tworzy miejsc pracy ( poza kilkoma kierowcami) miejsca pracy tworza właściciele firm, którym ułatwia się prowadzenie działalności poprzez ograniczenia kosztów stałych np zmniejszanie podatkow i etc. Nie wiem ilu ludzi korzysta z tych usług bo np parkingi przy szkołach czy zakładach pracy… Czytaj więcej »

Igor
Igor
6 miesięcy temu

Najgorsze jest to, że Pan starosta jako gorliwy katolik buduje swój autorytet publiczny na hipokryzji.Nie rozumiem jak można godzić te zjawiska.Fałsz, obłuda, materializm, złośliwość, widocznie są atrybutem wyznawców KK.Zawsze myślałem, że takim ludziom przyświecają inne wartości, sromotnie się myliłem.No ale cóż, widać dzisiaj po instytucji KK jacy ludzie się tam znajdują i do czego są zdolni.Niech Pan spojrzy w lustro, może tam nic nie ma.

Janko
Janko
6 miesięcy temu
Reply to  Igor

Jakieś konkrety? Bo 'epitetow’ kilka padło, a żeby czymś podparte, to przykładów brak…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Janko

Konkret jest jeden. ***** ***. Mało?

Marko fałszywy
Marko fałszywy
6 miesięcy temu

Kiedyś ludzie słabo rozwinięci intelektualnie co objawiało się podstawowym brakiem jakim było pisanie i czytanie podpisywali się trzema krzyżykami. Dziś zmanipulowani ,,europejczycy” podpisują się gwiazdkami.

Igor
Igor
6 miesięcy temu
Reply to  Janko

Widzisz Janko (nie wiem czy piszę do kobiety czy mężczyzny, nieistotne) widocznie należysz do grona ludzi, którym trzeba wszystko pokazać naocznie i pozwolić dotknąć by uwierzyli.Rozumiem, może dzieciństwo ciężkie albo ubogie wychowanie.Jednak dziś, człowiek na średnim poziomie intelektualnym nie zadaje pytań w kwestiach oczywistych.Proponuję abyś jeszcze raz na spokojnie przeanalizował treść wypowiedzi i spróbował sobie odpowiedzieć na nurtujące Ciebie kwestie.Powodzenia.

Halina
Halina
6 miesięcy temu
Reply to  Igor

Jakim trzeba być chamem aby czepiać się wiary katolickiej? Ateista się znalazł.

Igor
Igor
6 miesięcy temu
Reply to  Halina

Droga Halino, jestem katolikiem w dodatku praktykującym.Widzę, słyszę, analizuję i wyciągam wnioski zarówno z wiary jak i świeckości.Nie czuję się obrażony tym chamem, bo to tylko świadczy o tym, że Ty jak i wielu praktykujących katolików chodzicie do kościoła aby się zdrzemnąć w ławce.Gubicie przez to sens własnej wiary, która nakazuje rozumieć to co się mówi żeby rozumieć Boga.Mam nadzieją droga Halino, że przewartościujesz swój dotychczasowy, zaniedbany pogląd moralny i staniesz się innym człowiekiem.Warto zadać sobie czasami trochę trudu na poziomie własnego intelektu, żeby zrozumieć po co żyjemy.Pozdrawiam.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

To najgorszy starosta moim zdaniem i najgorsza kadencja. Bez porównania na minus do poprzednich. Teraz zdjęcia i wygibasy. Żal obwodnicy Przasnysza, zalewów i wielu innych rzeczy. Onne samorządy to widzą i zmienią iklad sil po wyborach. Ale długo po nich będzie trzeba odrabiać.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Każdy ma prawo do wlasniej oceny. Nikomu się nie dogodzi. Tytul artykułu ” co udało się zrobić a co nie”. Chyba nie ma polityka i samorządowca któremu udało się spełnić wszystkie plany i zamierzenia. Grunt to być samokrytyczny i umieć przyznać się że coś się nie udało.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Zmieniasz nicki w każdej odpowiedzi. I po co?

Jan
Jan
6 miesięcy temu

Wreszcie włodarz z wizją i realnymi planami. Tylko tak dalej Panie Starosto

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

Wizja i plany 😂😂😂. Ciuchcia do Warszawy w roku 2087 i obwodnica biegnącą środkiem miasta. Plus sadzawki za 10 baniek 😂😂😂.

Pawel
Pawel
6 miesięcy temu

Jeszcze „sadzawki” nie otwarte a już Pan krytykuje. Może warto spróbować swoich sił i rzucić wyzwanie Staroście w wyborach. Zobaczymy co Pan pokarze. Czy tylko potrafi Pan pisać kasliwe komentarze?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Pawel

Pokarze? Ja tam mogę pisowskiej władzy pokazać 4 litery. Nic więcej. Pisowskie pacholki biegające po mieście z plakatami Anżeja naprawdę nie są dla mnie żadnym autorytetem.

Halina
Halina
6 miesięcy temu

Ileż jadu we. Wszystkich Pana komentarzach. A jaki z Pana autorytet?

Halina
Halina
6 miesięcy temu
Reply to  Pawel

Szanowni krytykan ci obecnych władz naszego powiatu wstydźcie się. Siedzicie w domach na kanapch i raczej z nudów krytykujecie obecne władze. Chyba macie klapki na oczach jeśli nie dostrzegaćie dokonań obecnych włodarzy naszego powiatu.Tak dużo się dzieje dzięki milionom uzyskanym od rządu a przyszło im zmierzyć się~ w trudnych czasach, co vid, wojna w Ukrainie, inflacja, a jednak dają radę. W dodatku udaje im się spełniać zaplanowane inwestycje. A może tak sami Zgłoście się i pokażcie co potraficie.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Faktycznie jeśli powstanie ŚDS i Basen to na pewno przybędzie trochę nowych miejsc pracy. A i dzieciaki będą mieć co robić w wakacje. Kibicuje tym inwestycjom

michał
michał
6 miesięcy temu

Brawa dla pana starosty

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  michał

Brawa. Niech nam żyje sto lat 😂😂😂.

Michał
Michał
6 miesięcy temu

Takiego Starosty jak Pan Krzysztof Bieńkowski nie było dawno w powiecie przasnyskim. Pracowity, rzetelny, oddany sprawom mieszkańców i ziemi przasnyskiej. Realizuje inwestycje za inwestycją. Inne powiaty, gminy mogą pozazdrościć takiego gospodarza.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

Jasne. Okoliczne Powiaty umierają z zazdrości 😂. A może że śmiechu?

Stanisław
Stanisław
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

Tylko czy on się tutaj nie czuje za bardzo jak na swoim? A przecież jest to dobro wspólne, Pan starosta wie o czym mówię. Niech ten gospodarz miarkuje swoją hipokryzję.

Marek
Marek
6 miesięcy temu

Lepiej nam było jak was nie było, ale przeglądając wasze zeznania majątkowe i to ile mieszkań wam przybyło to faktycznie że niektórym jest lepiej

Agresywnapacha
Agresywnapacha
6 miesięcy temu

Starosta bardzo dobrze zarządza tym co ma dostępne. Dokończył inwestycje po Szczepankowskim, a było tu dużo bajzlu. Już niedługo powstaną autorskie inwestycje Bieńkowskiego – baseny i Środowiskowy Dom Samopomocy. Uważam, że to o wiele ważniejsze inwestycje niż inkubator przedsiębiorczości na odludziu.

Pawel
Pawel
6 miesięcy temu

Czekamy z rodzinką na basen. W końcu może nie trzeba będzie ruszać się z Przasnysza aby zapewnić dzieciom rozrywkę.

Czarek
Czarek
6 miesięcy temu
Janko
Janko
6 miesięcy temu

Tyle remontów, modernizacji i nowych dróg za Bieńkowskiego to jak nigdy wcześniej. Brawo.

Czarek
Czarek
6 miesięcy temu

Poddawanie dyskusji kwot ze środków zewnętrznych m.in. Unii Europejskiej jakie pozyskał powiat Przasnyski w obecnej kadencji w okresie zarządzania przez Starostę Bieńkowskiego jest śmiesznym. Powiat za czasów Starosty Bieńkowskiego nie schodzi z podium pod względem ilości środków pozyskanych oraz zrealizowanych inwestycji, a wyniki te oceniają i formułują instytucje w pełni obiektywne jak Związek Miast i Powiatów Polskich.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
Reply to  Czarek

A jakie to niby inwestycje? Może wymienisz 3 najważniejsze? Strefa Gospodarcza, z której największą pociechę mają miejscowe zające i rolkowicze?

Czarek
Czarek
6 miesięcy temu

Np. kompleks basenów okrytych, ŚDS, nowy oddział szpitalny.

Wojtuś
Wojtuś
6 miesięcy temu
Reply to  Czarek

I droga wojewódzka 544 w szczególności.

Kaska
Kaska
6 miesięcy temu

Aż przykro czyta się zamieszczone komentarze – te złościwości. Ja nie słyszałam o staroście czy burmistrzu, który w 3 lata wybudował tyle, co inny w 20 lat. Często od chwili złożenia wniosku do ostatecznej realizacji upływa sporo czasu- czasem dwa, może nawet trzy lata, to nie jest zależne od żadnego Starosty. Wpływ na realizację mają tzw. przerwane łańcuchy dostaw, problemy wewnętrzne wykonawców, panemia, wojna… Uważam, że obecne władze mają na swoim koncie wiele inwestycji już zrealizowanych, rozpoczętych i takich, które lada chwila się zakończą. Niestety jednak przykre jest to, że mieszkańcy powiatu zamiast chwalić swoje władze i rozwój swojej lokalnej… Czytaj więcej »

Halina
Halina
6 miesięcy temu
Reply to  Kaska

Bardzo słuszna opinia. Nic dodać ni ująć. Wiele się zmieniło za obecnych Władz Powiatu na lepsze. A krytykują zawsze te same osoby. Widać nudzą się. Doceńcie to co robi obecną władza. Bądźcie o iektywni

Halina
Halina
6 miesięcy temu

Jak czytam te wypowiedzi to przeważają tu te same osoby.,które chyba z nudów siedząc na kanapie potrafią tylko krytykować. Brawo władze powiatu. Robicie wiele dobrego dla mieszkańców powiatu. Zdobywacie ogrom pieniędzy na inwestycje.. Spełniaćie dane obietnice w tak trudnych czasach. A Ci z negatywnym nastawieniem do obecnej władzy sami pokażcie co potraficie. A Staroście i powiatówi życzę aby dalej rozwijał nasz Powiat.

Lidia
Lidia
6 miesięcy temu
Reply to  Halina

Tak jest..wypowiadają się najczęściej aktywni jednym palcem na klawiaturze.Startuj madralo w wyborach samorządowych i zostań radnym. Ale po co. Lepiej siedzieć w kapciach na kanapie i opluwać innych.Wstyd czytać takie wypociny intelektualne.Starosta pracuje na pełnych obrotach ,doceń to ,a nie prowadzisz jałową dyskusję podszytą chyba własnymi kompleksami małego złośliwego czlowieka

Zenek
Zenek
6 miesięcy temu
Reply to  Halina

Właśnie siedzę na kanapie i czytam twój durny komentarz.

Sebastian
Sebastian
6 miesięcy temu

Przydałaby się obwodnica miasta, aby ruch komunikacyjny był nie przez miasto, tylko jak w Ciechanowie poza miastem szybciej i sprawniej

Wojciech
Wojciech
6 miesięcy temu

Najlepszy starosta. Żaden okoliczny powiat nie ma tak sprawnego i dobrego gospodarza. Brawo Panie Krzysztofie.