Burmistrz: „System monitoringu miejskiego jest niemal kompletny”. Ile kamer podgląda przasnyszan każdego dnia?

20 tysięcy złotych to kwota jaką radni miasta Przasnysz zapisali na 2024 rok na rozbudowę miejskiego monitoringu. Jak informuje burmistrz, Łukasz Chrostowski, po zakupie kilku kolejnych kamer system będzie kompletny.

 

Do kwestii monitoringu i kwoty jaka zostanie na niego przeznaczona w przyszłym roku odniósł się w czasie komisji rady miejskiej Wojciech Długokęcki. Jak stwierdził „20 tys. złotych budzi jego wątpliwości”. Jak można rozwinąć monitoring za 20 tys. zł? – zapytał.

Do sprawy odniósł się burmistrz Łukasz Chrostowski. Wyjaśnił, że wspomniana kwota, została ustalona po konsultacjach z Policją i ilością wniosków, które wpływają do miasta.

– Koszt jednego zestawu monitoringu to jest ok. 5 tys. zł, z czego bardzo często na os. Orlika połowę tego spłaca miastu Spółdzielnia Mieszkaniowa. 20 tysięcy złotych pozwoli zatem Miastu na zrobienie ok. 5-7 zestawów kamerowych w mieście i to wystarczy – stwierdził burmistrz.

– Po 5 latach w mieście wszystkie najważniejsze punkty dziś są zmonitorowane, jest ponad 100 kamer. W kronice kryminalnej jest prawie 100 proc. wykrywalności ataków wandalizmu, przestępstw prostych – dodał.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Dobrze, to nie będą kradli

Jdd
Jdd
1 miesiąc temu
Reply to  Arkadiusz

Raczej martw się waść żeby nie kradli w Makowie A jeszcze bardziej żeby przestali handlować dragami i ziołem,w kronice kryminalnej co chwila jakieś doniesienia.

Zenek znajomy Stefana
Zenek znajomy Stefana
1 miesiąc temu

Czemu ma służyć ten monitoring? Poprawy jakości życia w przestrzeni publicznej brak, bajzel w okół ratusza totalny, nikt nie reaguje. Inne miejsca też dziwnie zaniedbane. Wydaje mi się, że big brother kontroluje stan tylko nocą a w dzień śpi. A może ten monitoring, jest po to by zapobiegać rozwojowi miasta. Według UM, ma być jak jest i kropka. Może i dobrze, nie wiem.

Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

Najważniejsze że monitorują dawny most kolejowy

Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 miesiąc temu

W jaki sposób ów monitoring chroni mieszkańców przed wlamaniami dp mieszkań i kradzieżami (nie)tanich samochodów?

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Ten monitoring to taki przasnyski miś prezesa Ochódzkiego i jego zastępcy Jarząbka. Po co on jest? Nikt nie wie po co dlatego nikt nie zapyta.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Kto jest odpowiedzialny za monitoring miejski, konkretnie , nazwisko.

Zenek znajomy Wojtka
Zenek znajomy Wojtka
30 dni temu
Reply to  Wojtek

Ktoś, kogo stać na olewanie sprawy.Praca na emeryturze, to nie obowiązek, tak bym ujął.