Burmistrz Przasnysza podsumował swoje działania w marcu 2019r.

Sprawozdanie z pracy burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego w marcu 2019 r.

1. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Przasnyszu PS INs 10/16 z dnia 26.02.2019 r. dokonano zniesienia współwłasności nieruchomości usytuowanej w Przasnyszu, przy ul. Sadowej, zabudowanej budynkiem hali sportowej, przyznając własność nieruchomości na rzecz Powiatu Przasnyskiego i jednocześnie zasądzając od Powiatu na rzecz Gminy Miasta Przasnysz kwotę w wysokości 1 000 000 zł tytułem spłaty za przyznane prawo własności.

2. 15.03.2019 r. zostało wywieszone na okres 21 dni Zarządzenie Nr 32/2019 Burmistrza Przasnysza w sprawie ogłoszenia wykazu lokalu użytkowego, położonego w Przasnyszu przy ul. Rynek 1, przeznaczonego do wynajmu w drodze pisemnego przetargu nieograniczonego.

3. 12 marca 2019 r. wszedł w życie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pn. CENTRUM.

4. Przygotowano sprawozdanie burmistrza miasta z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za 2018 rok.

5. Wydano 74 decyzje w sprawie zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2019 rok. Na podstawie wydanych decyzji sporządzono i przesłano do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o przekazanie dotacji celowej na postępowanie w w/w sprawie.

6. Uzyskano pozwolenia na budowę ulic Magnolii, Brzoskwiniowej, Azaliowej i Malinowej.

7. Rozpoczęto roboty budowlane związane z budową ulicy Oszkobłok, ul. Handlowej oraz ulic na osiedlu Waliszewo (św. Krzysztofa, Gabriela Narutowicza, św. Kingi, S. Kard. Wyszyńskiego, Księcia Janusza).

8. Trwają roboty budowlane związane z rozbudową alei Jana Pawła II w Przasnyszu.

9. Objąłem honorowym patronatem i/-lub wsparłem jak Miasto:

– I Charytatywne Zawody Strzeleckie pod hasłem „Ustrzel Zdrowie dla Łukasza i Michała”, które odbędą się w dniu 13 kwietnia 2019 roku w Chotumiu k. Ciechanowa,

– Warsztaty pt. „Szansa na sukces – warsztaty zawodowe”, których planowany termin realizacji został określony w przedziale miesiąca lipca i sierpnia 2019 roku,

– Imprezę charytatywną pod hasłem „Pogoń za Jednorożcem”, „Pogoń za zdrowiem Łukasza Rumińskiego”, która odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku w Jednorożcu.

– XLII edycję Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów, która odbędzie się 5 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu,

– Konkurs Powiatowy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2019, który odbędzie się 16 maja 2019r.w MDK w Przasnyszu,

– Koncert wokalno – instrumentalny „Wielkanoc w muzyce i śpiewie”, który odbędzie się 22 kwietnia 2019r. w Klasztorze Ojców Pasjonistów w Przasnyszu.

10. Uczestniczyłem w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których organizatorem było Miasto Przasnysz, Jednostka Wojskowa 5699 i Starostwo Powiatowe.

11. 10 marca Urząd Miasta Przasnysz po raz pierwszy zorganizował TARGI SPORTU, ZDROWIA I URODY Z OKAZJI DNIA KOBIET.

12. 19 marca z rewizytą do przasnyskiego urzędu przybyła burmistrz Beata Szczepankowska wraz z kierownikiem referatu promocji Chorzel i jednocześnie radnym miejskim w Przasnyszu – Sławomirem Czaplickim. To pierwsza tego typu wizyta włodarza Chorzel w historii naszego miasta.

13. 23 marca wraz z dh. Jackiem Klingerem i hm. Łukaszem Kijorą uczestniczyłem w III Gali Instruktorów Godnych Naśladowania, która odbyła się w Żurominie. Wśród wyróżnionych znalazł się hm. Łukasz Kijora z Przasnysza.

14. Uczestniczyłem w spotkaniu inaugurującym projekt Prowadzenie Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnysz w 2019 roku.

15. W sobotę na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbył się finał konkursu pt. PRZASNYSKI TALENT SHOW. Z przyjemnością poprowadziłem ten konkurs.

16. Odbyłem spotkanie z grupą pasjonatów Legii Warszawa, która w obecnym roku stworzy mural ozdabiający wybrany budynek w Przasnyszu.

17. Udzieliłem trzech ślubów cywilnych.

18. Uczestniczyłem w VII Gali Sportów Walki Sparta, a 31 marca w spotkaniu z Sebastianem Staszewskim – dziennikarzem sportowym, autorem książki „Tajemnice kadry”.

19. Żłobek Miejski w Przasnyszu przy ul. Świerczewo 8 ogłosił nabór dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3 na rok szkolny 2019/2020. Termin zgłaszania dzieci do żłobka: 30 kwietnia 2019 r.

20. Uczestniczyłem w spotkaniu dotyczącym kontynuacji Festiwalu Fabryka Światła w 2019 roku, który odbędzie się w sobotę, 7 września br. na Rynku Miejskim w Przasnyszu.

21. Od 12 – 26 marca uczestniczyłem w Zebraniach Mieszkańców i wyborach Zarządów Osiedli oraz ich Przewodniczących na kadencję 2019 – 2024.

22. Odbyłem ponad 40 spotkań indywidualnych w bieżących sprawach naszych mieszkańców.

23. Przeprowadziłem cykl spotkań z potrzebującymi wsparcia poprzez przekazanie 1% podatku na leczenie bądź rehabilitację.

24. Na bieżąco monitoruję możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych.

25. W siedzibie Miejskiej Biblioteki w Przasnyszu odbył się wywiad burmistrza z panią Jolantą Romańską w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami Przasnysza pt. „Dziękujemy, że jesteście …”, którzy część życia poświęcili na realizację swoich pasji i chcą się tym z nami podzielić.

26. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

27. Reprezentowałem miasto na „Mazowieckich Zapustach” w Jednorożcu wspólnie ze starostą przasnyskim – Krzysztofem Bieńkowskim.

28. Odbyłem szereg spotkań z rodzicami klas 6 ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Przasnyszu.

29. Spotkałem się z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Przasnyszu w celu omówienia współpracy na całą kadencję.

30. Wspólnie z Policją pracujemy nad powołaniem Centrum Monitorowania Miasta.

Łukasz Chrostowski


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments