Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele przekazała 70 tyś zł. dotacji na sport!

We wtorek, 29 stycznia, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska  podpisała umowę z przedstawicielami Klubu Sportowego KS Orzyc Chorzele dotyczącą przekazania dotacji w wysokości 70 000 złotych!

W istniejącym od 1946 roku i stale rozwijającym się klubie, funkcjonują obecnie 4 drużyny: seniorzy, zaplecze seniorskie, juniorzy i najmłodsi – trampkarze. W sumie, korzystając z doskonałej bazy sportowej i wsparcia finansowego władz gminy, w klubie czynnie trenuje pod czujnym i fachowym okiem opiekunów ok 100 osób –  dorosłych, dzieci i młodzieży. Władze są oczywiście otwarte i zachęcają do uprawiania sportu wszystkich chętnych.

Zadanie, na które zostanie wykorzystana dotacja nosi nazwę „Piłka nożna najlepszym sposobem na aktywne spędzanie czasu”. Tym samym możliwa będzie, na odpowiednim poziomie, organizacja zajęć i zawodów sportowych, udział w nich, realizacja programów szkoleniowych dla uczestników (głównie dzieci i młodzieży), czy zakup sprzętu.

To kolejne zadanie realizowane na terenie Gminy Chorzele w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Przekazana dotacja ułatwi i zwiększy dostęp do czynnego uprawiania sportu, a cele programu zachęcą dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu, zdrowego stylu życia oraz będą uczyły zasad fair play.

Ze strony samorządu Miasta i Gminy Chorzele, Umowę parafowała ponadto skarbnik Ewa Monika Werder, a ze strony Klubu – Prezes Tomasz Piasecki oraz Tadeusz Tyjewski.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments