Burmistrz Łukasz Chrostowski przypomina o obowiązku utrzymania czystości chodników

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski wydał komunikat dotyczący obowiązku odśnieżania chodników przylegających do prywatnych posesji.

 

– Burmistrz Przasnysz przypomina o obowiązku odśnieżania chodników. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Przasnysz, właściciele nieruchomości (współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, zarządcy) mają obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego – chodników położonych wzdłuż własnej nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego, położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości – czytamy w komunikacie.

 

Jednocześnie zabrania się usuwania tych zanieczyszczeń na teren jezdni, gdyż takie działanie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Właściciel, który ma obowiązek odśnieżyć i usunąć lód z chodnika, musi się liczyć z tym, że w razie wypadku na tym terenie, będzie musiał wypłacić odszkodowanie, rentę lub zadośćuczynienie osobie poszkodowanej.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
2 lat temu

To do jakiego worka mam ten śnieg, błoto pośniegowe z przed swojej posesji włożyć, żeby MPGKiM odebrał jako śmieci?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Heniek

Śnieg to na pewno do białego, a błoto to pewnie brązowy 🤔

Konował
Konował
2 lat temu

A ja mam błotnista drogę przed domem. Też mam odśnieżać?

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Konował

Jak wreszcie nie napiszesz która to ulica, to asfaltu nie wyleją. To oczywiste.

Konowal
Konowal
2 lat temu
Reply to  nie

A ile jest ulic nieutwardzonych we Przasnyszu?
Jak zostanę burmistrzem to ją i utwardzę i kamery zamontuję:)

nnn
nnn
2 lat temu

Przypominamy o obowiązku odśnieżania i usuwaniu lodu na chodnikach miejskich.2 tygodnie temu trzeba było pochodzić i by się zobaczyło.Dla przykładu u.Orlika od ul.Świerczewo nie posypane lodowisko i wiele innych miejskich chodników.

Gość
Gość
2 lat temu

Również przypominam o odśnieżaniu i posypywaniu chodników należących do miasta i NIE ZASYPYWANIE PRZEZ SPYCHACZE MZKM CHODNIKÓW JUŻ ODŚNIEŻONYCH

Ait
Ait
2 lat temu
Reply to  Gość

Posłuchaj domku w Karkonoszach to będziesz wiedział co zrobić z tym od pługa

Adrian
Adrian
2 lat temu

Jak burmistrz potrafił podnieść podatki od nieruchomości to niech kupi łopaty i od deleguje urzędników w teren. Śnieg, który spadnie na teren miasta należy do miasta jeśli ktoś go usunie na teren prywatny to będzie dochód i podatek.