Burmistrz Łukasz Chrostowski przypomina o obowiązku utrzymania czystości chodników

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski wydał komunikat dotyczący obowiązku odśnieżania chodników przylegających do prywatnych posesji.

 

– Burmistrz Przasnysz przypomina o obowiązku odśnieżania chodników. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Przasnysz, właściciele nieruchomości (współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, zarządcy) mają obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego – chodników położonych wzdłuż własnej nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego, położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości – czytamy w komunikacie.

 

Jednocześnie zabrania się usuwania tych zanieczyszczeń na teren jezdni, gdyż takie działanie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Właściciel, który ma obowiązek odśnieżyć i usunąć lód z chodnika, musi się liczyć z tym, że w razie wypadku na tym terenie, będzie musiał wypłacić odszkodowanie, rentę lub zadośćuczynienie osobie poszkodowanej.

 

 

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
27 dni temu

To do jakiego worka mam ten śnieg, błoto pośniegowe z przed swojej posesji włożyć, żeby MPGKiM odebrał jako śmieci?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
Reply to  Heniek

Śnieg to na pewno do białego, a błoto to pewnie brązowy 🤔

Konował
Konował
27 dni temu

A ja mam błotnista drogę przed domem. Też mam odśnieżać?

nie
nie
27 dni temu
Reply to  Konował

Jak wreszcie nie napiszesz która to ulica, to asfaltu nie wyleją. To oczywiste.

Konowal
Konowal
27 dni temu
Reply to  nie

A ile jest ulic nieutwardzonych we Przasnyszu?
Jak zostanę burmistrzem to ją i utwardzę i kamery zamontuję:)

nnn
nnn
27 dni temu

Przypominamy o obowiązku odśnieżania i usuwaniu lodu na chodnikach miejskich.2 tygodnie temu trzeba było pochodzić i by się zobaczyło.Dla przykładu u.Orlika od ul.Świerczewo nie posypane lodowisko i wiele innych miejskich chodników.

Gość
Gość
27 dni temu

Również przypominam o odśnieżaniu i posypywaniu chodników należących do miasta i NIE ZASYPYWANIE PRZEZ SPYCHACZE MZKM CHODNIKÓW JUŻ ODŚNIEŻONYCH

Ait
Ait
25 dni temu
Reply to  Gość

Posłuchaj domku w Karkonoszach to będziesz wiedział co zrobić z tym od pługa

Adrian
Adrian
25 dni temu

Jak burmistrz potrafił podnieść podatki od nieruchomości to niech kupi łopaty i od deleguje urzędników w teren. Śnieg, który spadnie na teren miasta należy do miasta jeśli ktoś go usunie na teren prywatny to będzie dochód i podatek.